Helovino šventimas tęsiasi(0)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2016-10-30 17:12

Nors Helovinas – amerikietiška šventė, ji pastarąjį dešimtmetį prigijo ir Lietuvoje. Kai vieni šį savaitgalį tvarkė kapus ir lankė gimines, kiti dar vadinamąsias Visų šventųjų išvakares paminėjo triukšmingiau. Sekmadienio vakarą jovariškiai rinkosi į moliūgais išpuoštą poilsiavietę prie Jūros, jaunimas masiškai vyko į Dauglaukyje vykstantį „Siaubo kambarį“.

Jovarų poilsiavietėje prieblandoje šmėžavo persirengėliai, vaikai su tėvais žaidė blausių žvakelių šviesoje arba būriavosi prie laužo. Teritorija išpuošta išskobtais moliūgais. Taip Heloviną minėjo jovariškiai. Tuo tarpu Dauglaukis, kaip ir kasmet, prieš pat Vėlines tampa jaunimo traukos vieta. Kaimelio kultūros namuose aidi aimanos ir klyksmas, skamba šiurpi muzika. Norintys apsilankyti gali dar suspėti, jei netrūks lankytojų, „Siaubo kambarys“ veiks iki vidurnakčio.

Paprastai amerikiečiai Heloviną švenčia spalio 31-ąją. JAV šios šventės metu vaikai persirengia įvairiais šiurpiais kostiumais ir vaikšto po namus sakydami: "Pokštas arba saldainis". Tokį vakarą rengiami vakarėliai, kurių metu pasakojamos šiurpios istorijos, krečiami juokai. Anksčiau buvo tikima, jog per Heloviną mirusieji grįžta paklaidžioti tarp gyvųjų, tad gyvieji stengdavosi apsirengti kuo šiurpiau taip siekdami išgąsdinti neprašytus svečius ir įtikinti juos grįžti atgal į mirusiųjų karalystę. Žinoma, žmonių prasimanymai itin parankūs komercinių tikslų turintiesiems. Kad ir kaip bebūtų, ši šventė suburia bendruomenes ir suteikia progą dar kartą pasidžiaugti vienas kito išradingumu.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras