Dauguma Tauragės kavinių naujametę naktį – uždaros(4)

Virginijus JUŠKYS | virginijus@kurjeris.lt

2015-12-31 08:34

Šventiškai padabintoje restorano „Skonio džiazas“ salėje per Naujuosius žadama daug smagaus šurmulio. Autoriaus nuotrauka

Pageidaujate smagiai sutikti Naujuosius metus restorane ar kavinėje? Galimybė dar yra, tačiau pasirinkimas Tauragėje labai menkas. Linksmai pašėlti naujametiniame vakarėlyje kviečia vos vienintelis restoranas Tauragėje – „Skonio džiazas“. Kiti miesto restoranai ir kavinės apsiribojo uždarais vakarėliais arba naujametę naktį nedirbs visai. 

Arfoje“ – uždaras vakarėlis

Skaičiuojant paskutiniąsias 2015 metų dienas vis labiau jaučiamas prieššventinis šurmulys, vis dažniau pamąstome, kaip ir kur norėtume palydėti senuosius ir šurmulingai sutikti Naujuosius metus. Esate tauragiškis ir ketinate neapsikraudami naujametinio vakarėlio rengimo rūpesčiais smagiai pašėlti restorane ar kavinėje? Veikiausiai teks nusivilti. Ne dėl tos priežasties, kad kone visos Tauragės miesto didesnės ir žinomesnės pasilinksminimo vietos nespėtų registruoti visų norinčiųjų pas juos sutikti Naujuosius metus. Tauragėje viešą naujametinį renginį rengia vienintelis restoranas – prieš metus duris lankytojams atvėręs „Skonio džiazas“. O ir naujametei šventei kone visos vietos šiame restorane jau užsakytos.

Kitos Tauragėje veikiančios solidesnės viešojo maitinimo įstaigos – kavinės ir restoranai – nei per Kalėdas, nei metų sandūroje jokių šventinių renginių lankytojams neorganizuoja. Teiraujamės – kodėl?

Miesto Kultūros rūmų patalpose įsikūrusios kavinės „Arfa“ savininkė Danguolė Albrechtienė teigia, kad viešo naujametinio renginio neorganizuoja dėl paprasčiausios priežasties – kavinės salė neskirta tokioms progoms: trūksta erdvės, nėra kur pašokti. Pasak D.Albrechtienės, viešų naujametinių renginių ši kavinė niekad ir nerengė.

– Tačiau naujametę naktį dirbsime, kavinę privačiam vakarėliui užsisakė 20 žmonių kompanija, – sakė verslininkė.

Labiau vertina darbuotojus nei pajamas iš Naujųjų

– Ką mes veiksime Naujųjų metų naktį? Miegosime, – taip, paklausta, ar jos vadovaujamoje kavinėje „Mergelių užeiga“ bus organizuojamos Naujųjų metų sutiktuvės, juokaudama atsakė Vidutė Lidžienė.

Nedirbs ši kavinė ir pirmąją Naujųjų metų dieną. Tiesa, verslininkė pabrėžė, kad „Mergelių užeigos“ kolektyvas darbuosis tiek pirmąją, tiek antrąją Kalėdų dienomis. Tačiau, pasak kavinės savininkės, tai bus uždari vakarėliai, o juos užsakę asmenys patys rūpinasi muzikine ar kita pramogine programa. V.Lidžienė atskleidė, kad sulaukė daug skambučių – žmonės esą teiravosi, ar bus šioje kavinėje organizuojamas naujametinis renginys.

– Tačiau, turėdama mintyje, kad mano darbuotojai turės intensyviai darbuotis per Kalėdas, nusprendžiau metų sandūroje leisti jiems pailsėti. Man dirbantys žmonės – didžiausias mano turtas, – tvirtino „Mergelių užeigos“ savininkė.

V.Kiminius: „Nori prabangiai už mažą kainą“

Į viešą naujametinį renginį lankytojų šįkart nekviečia ir vienoje gražiausių miesto vietų įsikūrusio viešbučio-restorano „Banga“ kolektyvas. Pasak šios įmonės savininko Vytauto Kiminiaus, restorano salė Naujųjų metų nakčiai jau užsakyta – „Bangoje“ vyks privatus uždaras vakarėlis. V.Kiminius teigė, kad tauragiškiai nori Naujuosius sutikti prabangiai, tačiau už mažą kainą.

– To padaryti neįmanoma. Geri atlikėjai šventinio laikotarpio metu išgraibstomi, o ir jų paslaugos kainuoja nežmoniškus pinigus. Pasikvieti paprastesnius atlikėjus – sulauki iš šventinio vakarėlio svečių priekaištų, – apmaudavo V.Kiminius.

Viešo įdomesnio renginio „Bangos“ restorane nebus ir per Kalėdas.

Boulingas“ dirbs iki 22 val.

Bendrovei „Bacas“ priklausantis tauragiškių pamėgtas „Boulingas“ Naujuosius taip pat pasitiks uždarytomis durimis. Tiesa, kavinė gruodžio 31-ąją dirbs, tačiau tik iki 22 valandos.

– Yra tikimybė, kad lankytojų tądien sulauksime itin mažai, tad galime užsidaryti ir kiek anksčiau, – atviravo kavinės vyriausioji finansininkė Tatjana Karp.

Pasak moters, klientai nori įsimintino vakaro su žinomais atlikėjais, charizmatiškais vedėjais, puikiu maistu ir gėrimais. Tačiau, T.Karp antrina V.Kiminiui, mokėti už gerą renginį žmonės nori mažai.

– Lankytojai norėtų už tokią šventę mokėti 30, na, gal 40 eurų, tačiau mūsų skaičiavimais, jei į naujametinį renginį atvyktų 60 ar 70 svečių, naujametė naktis mūsų kavinėje kiekvienam jų kainuotų apie 70 eurų. Suprantama, į šią sumą būtų įtraukta muzikinė programa, šventinė vakarienė su desertu ir nedideliu kiekiu alkoholinių gėrimų. Reikia pasakyti, kad ir didesnio susidomėjimo šįmet nesulaukėme. Ar pas mus bus organizuojamas šventinis naujametis renginys, per visą lapkritį ir jau prabėgusias gruodžio dienas teiravosi vos du ar trys žmonės, – kalbėjo „Boulingo“ atstovė.

Ši viešojo maitinimo įmonė dirbs ir per Kalėdas, tačiau kokių nors šventinių niuansų ar specialių kalėdinių patiekalų „Boulingas“ ruošti neplanuoja.

Deizė“ – įvedus eurą, lankytojų sumažėjo

Restorano „Deizė“ savininkė Janina Butkienė „Tauragės kurjeriui“ aiškino, kad šventinio renginio nei per Kalėdas, nei per Naujųjų sutiktuves restoranas neorganizuoja. Tiesa, gruodžio 25 dienai restorano salė rezervuota, tačiau, pasak pašnekovės, užsakovai dar nebuvo atvykę derinti meniu. Tad ar pirmąją Kalėdų dieną „Deizės“ durys bus atviros visiems lankytojams, J.Butkienė pasakyti dar nesiryžo.

– Turime grupę žmonių, kurie galbūt pas mus sutiks Naujuosius metus. Jie domisi, formuoja kompaniją. Tad, jei per naujuosius dirbsime, tai bus uždaras vakaras, – kalbėjo „Deizės“ savininkė, pridūrusi, kad apskritai, įvedus eurą, lankytojų srautas labai sumažėjo.

Skonio džiazas“ net neabejojo – šventės reikia

Vienintelis Tauragėje viešą naujametę šventę savo svečiams organizuoja restoranas „Skonio džiazas“. Šventę lankytojams šis restoranas rengia ne tik metų sandūroje. Lankytojai „Skonio džiaze“ laukiami ir pirmąją Kalėdų dieną.

– Per Kalėdas gi reikia linksmintis, tad tądien mūsų restorane vyks muzikinis vakaras, lankytojai galės paskanauti išskirtinių, šventiškų patiekalų. Pasiūlysime svečiams paragauti lašišos su daržovėmis, pagardintos imbieriniu padažu, kalakutienos kepsnio su spanguolėmis, itin puikaus skonio tirštos, moliūgų ir pasternokų sriubos su tartaru. Muzikinio vakaro pradžia – 19 valandą, kas koncertuos, lai būna paslaptis. Tik noriu pasakyti, kad Kalėdų senelis tikrai bus, – šventinę intrigą kurstė restorano vadovė Lijana Stasiulienė.

Naujųjų metų sutiktuvės, pasak L.Stasiulienės, „Skonio džiaze“ svečiams taip pat turėtų patikti. Šventiškai nusiteikusią publiką linksmins grupė iš Klaipėdos „Rugiagėlių berniukai“, bus staigmenų. Artėjant vidurnakčiui, visi svečiai bus pakviesti paskanauti šventinio torto, pakelti taurę šampano.

– Be abejonės, šventės dalyviams bus patiekta šventinė vakarienė su užkandžiais, karštu patiekalu, desertu ir gaiviaisiais gėrimais. Vienam svečiui visa mūsų organizuojama naujametė šventė kainuos apie 60 eurų. Naujametę naktį taikysime nuolaidą alkoholiniams gėrimams. Niekada net neabejojome – reikia organizuoti naujametinį renginį ar ne. Štai muzikantus rezervavome dar rugsėjo pabaigoje, o virtuvės darbuotojai nepailsdami pluša prie šventinių patiekalų receptūrų, – tikino restorano vadovė.

Tik va laisvų vietų, pasak L.Stasiulienės, naujametei šventei kaip ir nebėra.

– Galbūt nedidelę kompaniją dar priimtume, – nedidelę viltį nenorintiems naujametę naktį leisti televizoriaus kompanijoje suteikia restorano vadovė.  

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras