Kalėdinė eglutė nupuošiama be iškilmių(7)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2019-01-07 09:04

Mortos Mikutytės nuotrauka

Sausio 6-ąją minimą Trijų Karalių dieną kasmet tradiciškai paskelbiamos kalėdinio laikotarpio pabaigtuvės. Daugelis tą dieną nupuošia savo jau byrančias eglutes. Pilies aikštėje taip pat netrukus žaliaskarės neliks.

Tradiciškai katalikai sekmadienį traukė į bažnyčias. Po mišių nešėsi namo šventintus kreidos gabalėlius ir jais ant durų rašė tris pirmąsias Trijų Karalių vardų raides K+M+B.

Pagal senas tradicijas būtent šią dieną ne tik skelbiama kalėdinių švenčių pabaiga, bet ir nupuošiamas simbolis – eglutė. Dažnuose namuose ji jau ir spyglius meta, nebe tokia išvaizdi.

Aplink Tauragės miesto pagrindinę eglę Pilies aikštėje šiuo metu pluša seniūnijos darbuotojai. Nurenkami žaisliukai, girliandos. Į sandėlį metams atguls ir daugelio išgirtas kaspinas. Taip pat išvežamos nuo karkaso nuimtos šakos, kurios vėliau bus susmulkintos ir panaudotos šildymui.

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius teigė, kad nuo šiandien bus išjungtos ir gatves dabinusios kalėdinės lemputės. Jų nukabinti neplanuojama. Tik Bažnyčių gatvėje kabančios didelės ir puošnios dekoracijos bus nuimtos, mat baiminamasi, kad stipresnis vėjas jas aplamdys.

Primename, kad namus puošusias natūralias eglutes ir jų šakas gyventojai turi palikti prie atliekų konteinerių aikštelių. Iš ten jas surinks Dunokų darbuotojai. Dirbtines sulūžusias ar pabodusias eglaites žmonės raginami atvežti į Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę Paberžių gatvėje. Ten jomis bus tinkamai pasirūpinta, kad neterštų aplinkos.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras