Kodėl Tauragė ir Kupiškis eglutes papuošė vienodai?(5)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2018-12-25 09:35

Eglutės dvynės – Tauragės ir Kupiškio vienus papiktino, kitiems sukėlė juoką: jos it dvi damos į balių atvyko pasipuošusios vienodomis sukniomis. Arnoldo Vydmanto įamžinta Tauragės eglutė

Gruodžio 1-ąją iškilmingai įžiebta Tauragės eglė daugelį nustebino savo grožiu ir skoningumu. Kiek vėliau savo žaliaskarę įžiebė ir Kupiškio gyventojai. Štai tada ir paaiškėjo, kad abi eglutės kaip dvynukės – jas puošia ne tik vienodi kaspinai, labai panašios ir viršūnės, ir žaisliukai. Net šviečiančios rogės miestų aikštėse panašios pastatytos. Toks sutapimas sukėlė nuostabos audrą: vieni piktinosi, kiti vis tiek džiaugėsi, kad tai vienos gražiausių šalies eglučių. Ir vis dėlto – kodėl Tauragės ir Kupiškio Kalėdų eglės vienodos?

Tauragėje jau kelerius metus iš eilės Kalėdų eglė formuojama ant metalinio karkaso. Negailima pinigų ir jos papuošimams. Tačiau šiemet turbūt daugelis sutiks su šių eilučių autore – eglutė tikrai nuostabi. Valdžios atstovai, pristatydami žaliaskarės puošmenas, įvardijo, kad ji, perrišta kaspinu, tapo dovana tauragiškiams ir miesto svečiams.

Kiek vėliau, po maždaug dviejų savaičių, savo miesto aikštę papuošė ir nuo Tauragės gerokai nutolusio Aukštaitijos miesto – Kupiškio gyventojai. Visų nuostabai paaiškėjo, kad Tauragės ir Kupiškio eglutės besančios dvynukės – jas puošia kone vienodos dekoracijos.

Kupiškio rajone leidžiamo laikraščio „Kupiškėnų mintys“ žurnalistė Audinga Satkūnaitė „Tauragės kurjeriui“ pasakojo sužinojusi, kad jų mieste eglės puošyba atsiėjo 12 100 Eur. Kalėdinei puošmenai paruošti pagalbon pasitelkta Vilniaus UAB „Lumidėja“ – iš jos pasiūlyto katalogo ir buvo pasirinkti papuošimai, kurie buvo miestui išnuomoti. Anot žurnalistės, kupiškėnai Kalėdų simboliu labai džiaugiasi, mat šiemet Kupiškyje pirmą kartą puošta karkasinė eglutė.

„Kupiškėnų mintys“ redakcijos nuotrauka

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius paaiškino, kad eglutę puošė patys seniūnijos darbuotojai. O puošmenas seniūnija, kaip ir Kupiškis, išsirinko iš pasiūlyto katalogo. Tik ne nuomojosi, o pirko.

– Domėjomės, kas naujesnio šiemet. Nevienodos jos. Ir koks mūsų reikalas, kokia Kupiškio eglė. Mes papuošėm, o jei Kupiškis papuošė taip pat, kas galėjo žinoti... Emocijos čia. Eglės skiriasi, žiūrėjau. Kaspinas tai taip. Aš po dviejų savaičių nebūčiau taip pat eglės puošęs, būčiau tikrai kitką daręs. Buvo juk nuotraukos ir internete, bet jie, matyt, nekreipė dėmesio, – emocingai kalbėjo V.Žilius, patikslinęs, kad Kupiškio eglutės papuošimų spalva šiek tiek skiriasi.

Seniūnas taip pat įvardijo, kad eglutės papuošimus seniūnija pirko už 9244 Eur. Tad ir po švenčių jie liks Tauragėje, juos bus galima perkomplektuoti ir panaudoti dar kartą ar perleisti kuriai nors kitai seniūnijai.

„Tauragės kurjeris“ susisiekė su bendrovės „Lumidėja“ vadovu. Savo pavardės viešinti nepanoręs vyras patvirtino, kad abu miestai įsigijo puošmenas iš to paties jų pasiūlyto katalogo. Tiesa, Tauragės eglutę puošiantis kaspinas patiko ir kitiems miestams.

– Turime vieno didžiausių kalėdinių papuošimų gamintojų Europoje katalogą. Užkliuvo akis dviem miestams už tos pačios dekoracijos. Pirmiausia buvo Tauragės miesto pasirinkimas. Vėliau Kupiškio. Kupiškį mes informavome, kad panaši eglė bus ir Tauragėje – skiriasi tik kai kurios detalės. Bet jų seniūnijos darbuotojai neprieštaravo, sakė, kad Kupiškis toli nuo Tauragės. Mes klientams prieštarauti negalim, klientas visada teisus. Eglės nėra kurtos individualiai. Tad nėra taip, kad sukūrėm vieniems ir tada davėm kitiems, – aiškino kalėdinius papuošimus parūpinusios įmonės vadovas.

„Lumidėjos“ atstovas patikslino, kad kiti šalies miestai irgi pageidavo šio kaspino, tačiau pateikus kelių skirtingų pasirinktų dekoracijų pradines sąmatas pasirinko kitus variantus. Visi, išskyrus Kupiškį.

Panašu, kad kalėdinės dovanos motyvas eglučių papuošimuose šiemet populiarus. Panaršę interneto platybėse, aptikome, kad ir Naujoji Akmenė savo eglutę šiemet „perrišo“ kaspinu, tiesa, kiek kitokiu nei Tauragė ir Kupiškis.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras