Korupcija – vagystė iš savęs ir valstybės(9)

Regina GENIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-12-22 09:24

Apdovanoti geriausių piešinių autoriai ir padėkota juos paskatinusiems pedagogams. Reginos Genienės nuotraukos

Kasmet minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, šiemet dvyliktą kartą Tauragėje surengtas piešinių konkursas „Korupcija vaiko akimis“, kuriame dalyvavo 57 moksleiviai. Penktadienį savivaldybės didžiojoje salėje buvo pasveikinti ir apdovanoti šio konkurso nugalėtojai, perduotos padėkos visiems dalyviams bei jų mokytojams.

Antikorupcinius projektus Tauragėje daugiau nei dešimtmetį organizuoja savivaldybės specialistas Kęstutis Vaičaitis. Susirinkusiems jis pasakojo, kad pasaulyje įsigalėjus įvairioms korupcijos formoms, Jungtinės Tautos 2003 metais susivienijo bendrai kovai prieš šį blogį. Po metų jų gretas papildė ir Lietuva, sukūrusi Specialiųjų tyrimų tarnybą, turinčią šalyje naikinti korupcinius papročius. Paskaičiuota, kad dėl korupcijos Lietuva kasmet praranda dešimtis milijonų – taip šalies ekonomika griaunama iš vidaus.

Kasmet organizuodamas prevencinį projektą, korupcijos kontrolės specialistas K.Vaičaitis siekia padėti jaunimui suvokti korupcijos daromą žalą ir išugdyti jai nepakantumą. Jo surengtą piešinių parodą „Korupcija vaiko akimis“ 2007 metais aplankė prezidentas Valdas Adamkus.

Penktadienį, baigiamojoje konkurso dalyje, K.Vaičaitis kalbėjo:

– Pradėjus įgyvendinti projektą maniau, kad jei bus 5–10 piešinių, tai bus gerai, o jų mokiniai nupiešė net trisdešimt. Kasmet konkursui pateikiama vis daugiau piešinių, o šiemet sulaukėme net 57 svarbių ir prasmingų darbų. Džiaugiuosi, kad šiame projekte daug dalyvaujančiųjų. Šiemet daugiausia piešinių, virš dvidešimties, sulaukėme iš „Šaltinio“ progimnazijos mokinių. 

Antikorupcinis piešinių konkursas tarp moksleivių buvo vykdomas dviem etapais: 7-8 kl. ir 9-10 kl. grupėse. Iki gruodžio 7-osios mokyklose atrinkti piešiniai buvo pristatyti į Pagalbos mokiniui ir mokytojui centrą. Šiame centre gruodžio 13-ąją penkių narių komisija išrinko po tris geriausius piešinius iš kiekvienos grupės. Prizinių vietų laimėtojams penktadienį savivaldybės didžiojoje salėje buvo įteikti diplomai ir kuprinės, o visiems dalyviams – padėkos. Prizinėmis vietomis įvertinti piešiniai eksponuojami savivaldybėje.

Paskelbti šie nugalėtojai 5-8 klasių grupėje:
Pirma vieta – Augustė Petrošiūtė (Šaltinio progimnazija),
Antra vieta – Janina Abromaitė (Žygaičių gimnazija),
Trečia vieta – Aurelija Gusčiūtė (Tarailių progimnazija),
Trečia vieta – Gabrielius Išoras (Šaltinio progimnazija).

9-12 klasių grupėje nugalėtojais pripažinti:
Pirma vieta – Paulina Jokubauskaitė (Versmės gimnazija),
Antra vieta – Dija Daukšytė (Jovarų pagrindinė mokykla),
Trečia vieta – Mindaugas Ačas (Profesinio rengimo centras).

Padėkota mokytojams, kurie mokinius paskatino dalyvauti šiame konkurse:
Gitanai Ciganienei iš „Šaltinio“ progimnazijos, Birutei Bacevičienei iš Žygaičių gimnazijos, Džiuljetai Vaitkevičienei iš Tarailių progimnazijos, Gitanai Budginienei iš „Versmės“ gimnazijos, V.Kybartienei iš Tauragės profesinio rengimo centro, Vidai Karbauskienei iš „Aušros“ progimnazijos, Jolitai Petkuvienei iš Martyno Mažvydo progimnazijos.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras