Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Už kurį kandidatą į Tauragės rajono savivaldybės mero postą atiduotumėte savo balsą?

 Rezultatai

M.Mažvydo progimnazijos moliūgų „traukinys“ – net 80 metrų ilgio(1)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-10-13 12:34

Progimnazijos stadione moliūgai buvo surikiuoti ir išmatuotas „traukinio“ ilgis. Autorės nuotrauka

Šiandien, spalio 13-ąją, Martyno Mažvydo progimnazijoje karaliauja ponas moliūgas – progimnazijos bendruomenė grožėjosi moliūgiškaisiais kūrybiniais darbeliais, ragavo patiekalus iš šios daržovės ir siekė iš moliūgų sudėto ilgiausio „traukinio“ rekordo. 

M.Mažvydo progimnazijos bendruomenė baigiantis praėjusiems mokslo metams įsijungė į respublikinį ekologinio švietimo projektą „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“ – į gamtos pažinimo kelionę, kuri prasidėjo nuo mažos moliūgo sėklytės. Jas mokiniai pavasarį sėjo kas mokykloje, kas namuose, per vasarą augino, o šiandien pasidžiaugė derliumi.

Paskanavę gardžių patiekalų šventės dalyviai rinkosi mokyklos stadione. Moliūgus nešė ir patys mokinukai, ir mokytojos, ir tėveliai net mašinomis vežė.

Ketvirtokė Fausta, stadione sėdėdama ant per 35 kg sveriančio moliūgo, džiaugėsi, kad jį užaugino pati pas močiutę kaime.

– Visą vasarą prižiūrėjau. Buvo labai smagu, – šypsojosi Karolina. – Dar kepiau moliūgų pyragą ir dariau darbelį – krepšelį. Į jį pridėjau rudens gėrybių – šermukšnio, aronijų uogų, kaštonų, gilių.

Įsivaizduojamo Moliūgų traukinio „garvežys“ buvo šventės viešnios savivaldybės vicemerės Aušrinės Norkienės dukros, pernai baigusios progimnaziją, iš akcijos sėklų užaugintas moliūgas.

Atsakomybė išmatuoti moliūgų „traukinio“ ilgį teko progimnazijos direktoriui Remigijui Masteikai. Rezultatai džiuginantys – iš 344 moliūgų sudėtas 80 metrų „traukinys“. O „drūčiausio“ moliūgo titulą pelnė pirmoko Karolio gražuolis – jo skersmuo net 1,90 metro.

Vėliau moliūgai virs žibintais ir bus uždegti lapkričio 11-ąją, Žibintų, arba šviesos, dieną. Akcijos dalyviai išleis receptų ir nuotraukų knygeles.

Renginį organizavo pradinių klasių mokytojos Ligita Tamašauskienė, Gražina Martinavičienė, Ligita Bredelienė, Rasa Urbutienė ir katalikų tikybos mokytoja Daiva Poškienė.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras