Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Už kurį kandidatą į Tauragės rajono savivaldybės mero postą atiduotumėte savo balsą?

 Rezultatai

Pavasario pradžia Tauragėje – ir vėl be Kaziuko mugės(20)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2018-03-02 12:40

Kaziuko mugės kasmet organizuojamos mokyklose ir darželiuose. Raimondos Alysienės nuotrauka

Žaidimais ir pramogomis kasmet, prasidedant kalendoriniam pavasariui, miestelėnus turinčios džiuginti Kaziuko mugės tauragiškiai nesulauks ir šiemet.

Didžiausia Kaziuko mugė tradiciškai rengiama Vilniuje. Ir šiemet vilniečius ir sostinės svečius mugė žada stebinti išmoningais gaminiais, ypatingais renginiais ir kulinariniais atradimais. Kovo 2–4 dienomis daugiau nei 2000 Kaziuko mugės dalyvių Vilniaus senamiesčio gatves užlies verbomis, drožiniais, riestainiais ir kita šalies tautinio paveldo produkcija. 

O kaip Tauragėje? „Tauragės kurjerio“ skaitytoja Dalia domisi, ar mūsų mieste bus rengiama tokia šventė – o gal tik ji nerandanti informacijos?

Tauragės savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Inesa Vaigauskienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad pats skyrius tokių renginių neorganizuoja. Esą ankstesniaisiais metais Kaziuko mugę yra organizavęs Moksleivių kūrybos centras (MKC), kartais – mugių organizatorė iš Kauno. Bet ji paprastai kreipiasi tiesiai į miesto seniūną.

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius „Tauragės kurjerio“ paklaustas sakė, kad su pasiūlymais organizuoti Kaziuko mugę į jį niekas nesikreipė.

Gal bent jau mokiniai, lankantys MKC, pasidžiaugs Kaziuko muge? Ne, mugės nebus ir pilyje – kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė MKC direktorė Jolanta Kazlauskienė, minties rengti Kaziuko mugę atsakyta jau nebe pirmi metai.

– Nebedarom jau tokios šventės. Darydavom daug metų, paskui ji buvo peraugusi į pilinukų mugę, nes Kaziuko mugę laikom Aukštaitijos krašto tradicija. O juo labiau šiemet, kai vaikai kaip tik dabar grįžta iš po ligų, gripo karantinų ir vos pradedam normaliai dirbti, – aiškino J.Kazlauskienė.

Kaziuko mugė – kasmetinė Lietuvoje rengiama folkloro mugė, kurioje žmonės pardavinėja savo pagamintus liaudiškus dirbinius. Mugė dažniausiai rengiama artimiausią sekmadienį iki Šv. Kazimiero dienos, kovo 4-osios.

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras