Šiltas kojines perkančiųjų Tauragėje beveik neliko(5)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2015-10-25 19:30

Tauragiškė Dalia Maleckienė šiltomis kojinėmis apdovanos savo vaikus ir anūkus. Autorės nuotrauka

Vėstant orams vis labiau gūžiasi miesto centre, Vytauto gatvėje, su megztais rankdarbiais kasdien sėdinčios ir juos parduoti svajojančios močiutės. Ne tik vėstantys orai, bet ir prasta šiltų vilnonių kojinių ar pirštinių paklausa liūdina savo rankų darbo mezginiais sušildyti kitus norinčias senoles. Perkančiųjų, pasak močiučių, labai nedaug.

Viešojoje erdvėje pasklidusi idėja, kviečianti nesiderint pirkti iš miestų gatvėse savo prekes siūlančių močiučių, paskatino pasisukioti ir Tauragėje.

Vytauto gatvėje savo mezginius išsidėliojusi Elena trumpai papasakojo savo gyvenimo istoriją. Ko gero, pabendrauti močiutei norisi ne ką mažiau nei parduoti porą kojinių ar pirštinių. Tauragiškė kasdien nuo 9 val.ryto iki pietų ateina į miesto centrą ne iš didelio skurdo.

– Nebenoriu valdžios maldauti kompensacijų. Vyras neįgalus, abiejų pensijas sudėję gauname 360 eurų, daržovių kieme užsiauginu, taip po truputėlį ir verčiamės. Labai patinka megzti, nervus ramina. O kad jau primezgu, tai ir parduodu, kelis eurus prisiduriu, – vieną gražų spalio rytą pasakojo Elena.

Nuosavame name gyvenanti moteris pasiguodė, kad ne tik namo išlaikymas reikalauja pinigėlių, bet ir kasdien kylančios kainos. O ypač, pasak moters, pabrango maistas.

Į klausimą, ar jos mezginius tauragiškiai perka, Elenos atsakymas pesimistiškas:

– Tai kad jau beveik nebeliko Tauragėje jaunesnių žmonių, visi išvažiavę į užsienį.

Kad tauragiškiai geresnio gyvenimo ieško svetur, patvirtino ir kojinių prisipirkusi „Tauragės kurjerio“ pakalbinta Dalia Maleckienė. Ji kojinių, tiesa, daugumą iš kitos, netoli Elenos įsitaisiusios močiutės, pirko trims savo vaikams, gyvenantiems Anglijos Leičesterio mieste.

– Pirkau 6 poras kojinių: po porą trims vaikams, penkerių bei pusės metukų anūkams ir trečiajam, kuris netrukus gims, – sakė net trijuose darbuose plušanti Dalia. – Vaikai pinigų užsidirba, bet vis noriu lauktuvių iš Lietuvos nusiųsti.

Paklausus, kodėl vaikai gyvena užsienyje, Dalios atsakymas nenustebino:

– Neturi jie ateities čia.

Na, o likusieji Tauragėje, belaukdami šaltuko, vyriškas kojines gali nusipirkti už 5,5 euro, pirštines – 3 eurus. Už naujagimio kojinytes Elena prašo 2,5 euro. Kad numegztų didesnes kojines, kalbintai močiutei reikia 7 val.

– O ketvertuko susilaukusiai mamytei kojinytes padovanojau, visoms keturioms mergytėms. Buvo atėjusi pas mane mama, kai dar nebuvo labai stora, bet jau žinojo, kad turės keturis vaikučius, – su šypsena pasakojo Elena.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras