Vieningai paminėta Laisvės gynėjų diena(17)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2019-01-12 11:27

Reginos Genienės nuotraukos

Penktadienį surengta didžiulė Atminties akcija, kurioje dalyvavo įvairios įstaigos, įmonės, net ir vairuotojai gatvėse. Ankstyvą rytą prasidėję renginiai nurimo tik vakare.

Tradiciškai aštuntą valandą ryto, prisimenant ištremtus tautiečius, žuvusius už Lietuvos laisvę partizanus ir didvyrius, drąsiai stojusius prieš sovietinę agresiją Sausio įvykiuose, languose uždegtos žvakutės. Jų liepsnos ramus plevenimas kasmet primena, kad mūsų laisvė iškovota skausmingai ir pasiaukojančiai. Tauragiškių darnumas atrodė iškilmingai, kai pilnai neišaušus languose jautriai spingsėjo žvakelės.

Įdienojus, vienuoliktą valandą, gyventojai sutartinai išėjo į gatves sudarydami gyvą grandinę, ir nesvarbu, kad rankų susikabinimui kai kur buvo per daug dideli atstumai. Kraštiečių rankose tvirtai laikomos didelės ir mažos vėliavos, mėlyni neužmirštuolių žiedeliai atlapuose, veiduose – džiaugsmas, dėkingumas ir ryžtas, vienijo visus, net ir darželinukus. Prie tylos minutės akcijos prisijungė ir vairuotojai, policijos pareigūnams sustabdžius eismą pagrindinėse miesto gatvėse. Iškilmingai gausdami bažnyčių varpai siuntė parapijiečiams Dievo palaimą.

Vakare, Pilies aikštėje, vyko baigiamoji Atminties akcijos dalis. Prie didžiulio laužo, kaip ir anuomet, būriavosi žmonės, šauliai šąlantiems dalino arbatą, mat siautėjo šaltukas. Vaikams, kaip visuomet, buvo linksma ir veiklos užteko – jie susibūrė prie sniego kalnelio, papuošto vėliavėlėmis ir degančiais deglais. Skambėjo patriotinės dainos, kurias dainavo Bjelle, Moksleivių kūrybos centro auklėtiniai ir žymus atlikėjas Arvydas Vilčinskas. LED ekrane buvo demonstruojamos istorinės vaizdo projekcijos.

Atminties akcija buvo išties didinga diena. Ačiū jums, tauragiškiai ir miesto svečiai, už parodytą vienybę, už tvirtybę ir tą didingą jausmą, smingantį į širdis.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras