Žvejybos paslapčių mokėsi pusšimtis apskrities vaikų(0)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2015-10-26 15:10

Žvejyba vaikų globos namuose augančius vaikus sužavėjo. Rolando Deduros albumo nuotrauka

Visoje Lietuvoje prie vandens telkinių susirinko daugybė vaikų – vyko socialinė akcija „ŽvejOK 2015“. Akcijos metu daugiau nei 500 globojamų vaikų buvo supažindinti su mėgėjiška žūkle ir kartu su žinomais Lietuvos žvejais bei savanoriais mokėsi žvejoti. Prie akcijos prisijungė ir pusšimtis Tauragės apskrities vaikų. Prieš keletą dienų akcijoje dalyvavusiems vaikams įteikti atminimo diplomai.

Kaip informavo akcijos koordinatorius Tauragės apskrityje Rolandas Dedura, spalio 3-osios rytą prie Visbarų žuvininkystės ūkio tvenkinių atvyko 46 vaikai iš Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų ir Pagėgių savivaldybės vaikų globos namų. Išklausę, kaip saugiai elgtis prie vandens ir susitaisę pašarus, jie pradėjo pirmąją savo gyvenime žvejybą. Žvejoti vaikus mokė Tauragės apskrityje veikiančių žvejų klubų nariai.

Paskui vaikai pasistiprino „Fortūnos“ išvirta žuviene ir buvo apdovanoti rėmėjų prizais: kas gavo meškeres, kas – dovanų čekius, visiems vaikų globos namams išdalintos knygelės Žvejo ABC. Pasak R.Deduros, patenkinti liko visi.

Akcija vyko ir Vilniaus, Kauno, Utenos, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos, Telšių, Alytaus ir Marijampolės apskrityse esančiuose privačiuose vandens telkiniuose. Vaikus žvejybos mokė akcijos globėjas Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, garbės žvejai ir savanoriai iš visos Lietuvos. Vaikai buvo mokomi žvejoti plūdine meškere. Surengtos ir žūklės varžybos, o daugiausiai žuvų pagavę vaikai apdovanoti rėmėjų prizais

„ŽvejOK 2015“ – socialinė akcija, kurios tikslas yra supažindinti globojamus vaikus su atsakingu laisvalaikio leidimo būdu – mėgėjiška žūkle.

Pasak R.Deduros, tokią akciją ketinama organizuoti ir kitąmet ir pakviesti į ją ne tik globos namuose augančius, bet ir socialiai remtinų šeimų vaikus.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras