Neramumų Egipte atgarsiai turizmo verslo nedrebina(2)

Rūta ŠIAUDVYTYTĖ | ruta.siaudvytyte@gmail.com

2013-07-05 09:10
Karolinos Stažytės nuotrauka

Karolinos Stažytės nuotrauka

Arabų pavasaris vis dar tęsiasi – visas pasaulis sulaikęs kvapą seka įvykius Egipte, kur šios savaitės pradžioje gatves užplūdo protestuotojų minios. Neramumai neregėto masto – demonstracijose dalyvavo daugiau egiptiečių nei per 2011 metų revoliuciją, kai buvo nuverstas tuometinis prezidentas Hosni Mubarakas. Šįkart žmonės į gatves išėjo reikalaudami atsistatydinti per pirmuosius laisvus rinkimus išrinktą Mohamedą Mursi ir savo tikslą liepos 3-ąją pasiekė. Per neramumus žuvo mažiausiai 16 egiptiečių, keli šimtai sužeisti. Chaosas M.Mursi pašalinimu nesibaigia – Egipte stabdoma konstitucija, o prezidentines galias perima Konstitucinio Teismo vyriausias teisėjas Adly Mansour. Ar pavojai tyko Egipte atostogaujančių lietuvių ir kaip šalį ištikusios politinės krizės akivaizdoje elgiasi kelionių organizatoriai Lietuvoje?

– Kai protestai vyksta Vilniuje, Palangoje, vis tiek galime ilsėtis, – ramiai apie suirutės Egipte reikšmę šios šalies turizmui kalbėjo Tauragėje įsikūrusios kelionių agentūros „Baltic Tours“ direktorė Jolanta Katauskienė.

Ji teigė, kad streikai vyksta šalies karščiausiuose taškuose, t.y. sostinėje bei didžiausiuose miestuose, o kurortuose ramu. Žmonės patys prisibijo pavojų ir savarankiškai į neramumų drebinamas vietas nevyksta.

Šiuo metu lietuvių turistų srautas į Egiptą nemažėja, iš anksto keliones į šią šalį užsisakiusieji jų neatšaukia.

– Galbūt žmonės jau priprato prie neramumų šalyje ir pamatė, kad jei turistai patys bėdos neieško, atostogaudami Egipte dažniausiai nenukenčia, – svarstė J.Katauskienė.

Direktorė sakė, kad pranešimų apie atšauktas ekskursijas į Egipto sostinę ar kitus miestus nėra. Štai per demonstracijas 2011 metais Kairo turistai apžiūrėti negalėjo, situacija buvo laikoma pavojingesne nei dabartinė.

Neramumų pabūgusiems keliautojams gali palūkėti neramumų pabaigos ir keliones atidėti. O kilus realiai grėsmei keliones atšaukia arba kitokius maršrutus siūlo patys kelionių organizatoriai.

Kelionių verslui paranku, kad neramumai Egipte prasidėjo vasarą – vykstančiųjų į šį egzotišką kraštą vasarą daug mažiau nei žiemą.

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo kelionių į didžiuosius Egipto miestus – Kairą, Aleksandriją, Suecą, Ismailiją, Port Saidą bei rimtai įvertinti vykimo į kitus Egipto miestus ir regionus (išskyrus Raudonosios jūros kurortus) būtinybę.

Šalyje jau esantiems Lietuvos piliečiams rekomenduojama būti budriems, griežtai vengti bet kokių masinių susibūrimo vietų, visada su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Lietuvos piliečiai, šiuo metu esantys ar nuolat gyvenantys Egipte, kviečiami registruotis el. pašto adresu amb.eg@urm.lt; tel. +20 2 2736 6461.

Daugiau informacijos – keliauk.urm.lt. Ten pateikiama nuolat atnaujinama svarbi konsulinė informacija keliaujantiems bei gyvenantiems užsienyje.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras