„Ąžuoliuko“ bendruomenė pradėjo daržininkystės pamokas šiltnamyje(0)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-05-11 07:40

Pirmieji į darbą kibo „Gandriukų“ grupės priešmokyklinukai. Raimondos Alysienės nuotrauka

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenę balandį pasiekė džiugi žinia – jie laimėjo projekto „Sodinčius“ šiltnamį. Šokiais ir dainomis mažieji oficialiai paskelbė šiltnamio atidarymą – dėmesį sveikuoliškam gyvenimui skiriančio darželio vaikai augins daržoves. 

Tarp 20 laimingųjų, laimėjusių socialinės atsakomybės projekto „Sodinčius“ konkursą, šiltnamį dovanų gavo ir lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“. Tauragiškiai balsavime netgi užėmė pirmąją vietą.

Projekte dalyvavo ir šiltnamio piešinuką kūrė lopšelio-darželio priešmokyklinukų grupės „Saulutė“, kurios auklėtoja – Vilija Jurkuvienė, vaikai.

Bendruomenė dovanų gavo ne tik nemažą šiltnamį, kuriame sezono metu šeimininkaus po keturias grupes, bet ir žemių, sėklų, daržo įrankių. Ketvirtadienio popietę, skaisčiai šviečiant saulutei, šalia naujojo šiltnamio rikiavosi darželinukai, virtę pomidorais, agurkais, pupomis, žirniais. Auklėtojos irgi persirengė pačiomis įvairiausiomis daržovėmis. Šventės paradui vadovavusi darželio direktorė Laimutė Gudavičienė tądien pasirėdė brokoliu.

Darželinukai ir dainavo, ir šoko, ir grojo. Netgi pasakėlę apie ropę, kurią rovė visa šeimyna ir talkininkai šuo, katė ir pelytė, suvaidino. Prie rovėjų prisijungė ir darželio direktorė.

Iškilmingai perkirpę simbolinę atidarymo juostelę mažieji kibo į darbą – pirmuosius pasodino pomidorų daigus.

Priešmokyklinukai, paklausti, ar mėgsta valgyti daržoves, vienas per kitą vardijo, kam kas labiau patinka. Vienas sakė labiau mėgstantis pomidorus, kita – agurkus, buvo ir tokių, kurie tvirtino, kad mėgsta visas daržoves.

„Sodinčius“ – tai prekybos tinklo „Iki“ socialinės atsakomybės projektas, skirtas gilinti vaikų žinias apie vaisius ir daržoves, nuo ankstyvos vaikystės skiepijant sveikos mitybos įpročius.

Šiuo projektu siekiama laiku suteikti žinių, kurios ilgainiui formuotų tinkamą mitybą ir sveiką gyvenimo būdą.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras