Besirūpinantiems kitų sveikata – finansinė parama (0)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2015-05-22 08:45

Tauragiškių sveikatinimu pasiryžusios pasirūpinti sveiką gyvenimo būdą propaguojančios įstaigos ir organizacijos. Autorės nuotrauka

Sveikame kūne – sveika siela. O kai gerai jaučiasi kiekvienas žmogus, ir visuomenė harmoningesnė. Tuo pasiryžusios pasirūpinti sveiką gyvenimo būdą propaguojančios, tauragiškių sveikata besirūpinančios įstaigos ir organizacijos, teikusios paraiškas gauti lėšų sveikatinimo veikloms.

Iš Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 39-ioms priemonėms išdalinta 19 205 Eur. Dosniausiai šiemet paremti Tauragės ligoninė, Tauragės sveikuolių klubas „Harmonija“ ir VšĮ „Aktyvi Tauragė“.

„Tauragės kurjerio“ kalbintas „Aktyvios Tauragės“ iniciatorius, aktyvaus laisvalaikio propaguotojas Saulius Bagdonas pirmiausia pakvietė į gegužės 25 dieną Kultūros rūmuose organizuojamą teorinį Šiaurietiškojo ėjimo akademijos Tauragėje seminarą. Jame, pasak S.Bagdono, ir bus paaiškinta, kokia veikla numatyta pagal finansavimą gavusią priemonę „Gyventojų fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos skatinimas“, kuriai skirta 1200 eurų.

– Į miškus tauragiškius išvesime, jų gyvenimo būdą keisime. Po metų mieste pamatysite daug taisyklingai vaikščiojančiųjų su šiaurietiškomis lazdomis. Pats 1000 kilometrų nuėjau pėstute, išbandžiau ir šiaurietiškas lazdas, drąsiai galiu lyginti ir teigti, kad jos naudingesnės, – apie numatytą veiklą sakė šeštadienį šiaurietiškojo ėjimo instruktoriaus licenciją gausiantis S.Bagdonas.

1350 eurų skirta Tauragės sveikuolių klubo „Harmonija“ priemonei „Sveikatingumo ugdymo mokykla moksleiviams ir suaugusiems“. Kaip sakė klubo „Harmonija“ prezidentas Eligijus Valskis, pagal projektą numatyta kurti sveikatingumo mokyklas jaunimui ir suaugusiesiems bei skaityti paskaitas, rengti susitikimus. Sveikos gyvensenos propaguotojas sakė, kad per seniūnijas, bendruomenes, ugdymo įstaigas renka vaikus, jaunimą, suaugusiuosius, norinčius išmokti sveikai gyventi.

– Atitrūkimas tarp to, kaip reikia gyventi ir kaip žmonės gyvena, didžiulis. Tad erdvė, ką veikti sveikatinimo srityje, plati, – sakė E.Valskis.

Kaip minėjo „Harmonijos“ prezidentas, norinčiųjų išmokti ar bent jau susipažinti su sveikos gyvensenos principais nėra daug. O ir į ugdymo įstaigas su paskaitomis „įtilpti“ sudėtinga.

– Jaunimas lyg ir norėtų pabendrauti, patinka siūloma veikla, bet dabar visi taip užsiėmę: tai išvykos, tai egzaminai. Jei nepavyks mokyklos surinkti dabar, atidėsiu rudeniui, –  sakė E.Valskis.

Tauragės ligoninės priemonei „Tuberkuliozės prevencija Tauragės rajone“ skirta 1500 eurų.

Po 1 tūkst. eurų atseikėta VšĮ „Fundatio pietatis“, Tauragės miesto bendruomenėms „Tauragės Jovarai“, „Tauragės Aušra“ ir „Ramovė“. Mažiausiai – po 100 eurų – atiteko miesto bendruomenei „Berža“ ir lopšeliui-darželiui „Kodėlčius“.

Kitoms įvairių įstaigų ir organizacijų sveikatinimo priemonėms skirta nuo 220 iki 600 eurų.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras