Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Kur ir kaip labiausiai derėtų įamžinti Tauragės šimtuko pavardes?

 Rezultatai

Gimdyvė negaili padėkų Tauragės gydytojams: „Jūs darote stebuklus!“(15)

2016-01-24 16:46

Vaida sako, kad gimdymas Tauragėje jai kelia teigiamus prisiminimus – Tauragės ligoninėje ji gimdytų dar ne kartą

Greičiausiai tos moterys, kurios burnoja ant gydytojų, nesusimąsto, ką jie išgyvena gimdymo metu. Jų darbas – didžiulė atsakomybė“, – kalbėjo redakcijoje apsilankiusi, prieš keletą savaičių Tauragės ligoninės Akušerijos skyriuje vaikelį gimdžiusi Vaida Kairytė. Gimdymas buvo sudėtingas.

– Buvau prisiklausiusi bobučių, kad su manimi blogai elgsis, jei neduosiu kyšio, sakė, kad jau prieš gimdymą turėčiau būti paruošusi sumelę pinigų. Tačiau jokių pinigų nemokėjau, – pradėjo pasakojimą jauna moteris.

Numatytoji gimdymo data buvo gruodžio 27-oji, tačiau iki tol gimdymas neprasidėjo. Moteris gydytojų siuntimu sausio 4-ąją atvyko į Tauragės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių gimdyti. Tuo metu ją priėmė akušerė-ginekologė Asta Verumbickienė.

– Gimdymas prasidėjo 13 valandą. Viskas vyko lėtai. Pradžioje nedideli skausmai, vėliau stipresni. Gimdos kaklelis buvo prasivėręs pakankamai, tačiau pati pagimdyti nesugbėjau. Jaučiausi beviltiška. Gimdykloje praleidau septynias valandas. Gydytoja buvo šalia, kaip ir akušerė Virginija Žvirblienė. Jos mane drąsino ir ramino, net glostė, – pasakojo V.Kairytė.

Apie 20 val. nutarta moteriai atlikti Cezario operaciją. Joje dalyvavo ir skyriaus vedėja Irena Narbutienė, ir A.Verumbickienė.

Vaidai buvo atliktas epidūrinis nuskausminimas. Šalia moters operacijos metu budėjo gydytoja neonatologė Renata Butkienė. Ji bendravo su gimdyve. Netrukus pasaulį išvydo sūnelis.

– Kai išgirdau jo klyksmą, buvo kažkas nuostabaus. Gydytoja papasakojo, kaip jis atrodo, pasakė, kad sveikas. Tada trumpam naujagimis buvo padėtas man ant krūtinės, galėjau jį apkabinti, – pasakojo gimdyvė.

Dominykas gimė 4 kg 170 g, 56 centimetrų. Šiuo metu jau dviejų savaičių naujagimis namie, sveikas. Mamai padeda tėvystės atostogose esantis tėtis Dainius, kuris buvo šalia savo moters gimdymo metu. Anot mamos, sūnų lankanti šeimos gydytoja sako, kad naujagimis didelis, atrodo tarsi dviejų mėnesių kūdikis. Šeima dėkoja medikams.

– Džiaugiuosi, kad man nekilo minčių vykti gimdyti į kokį kitą miestą. Gimdymo, o vėliau operacijos metu jaučiau begalinį gydytojų rūpestį. Ir personalo. Po gimdymo taip pat manimi buvo rūpinamasi. Labai ačiū gydytojoms ir visam personalui už profesionalumą. Jūs darote stebuklus! – emocijų neslėpė neseniai pirmagimio susilaukusi mamytė.

Moteris ragina Tauragės gimdyves netikėti gandais, kad Tauragės medikai blogi, ir nevažiuoti gimdyti į kitus miestus, nes ir Tauragėje gimdyvėmis rūpinamasi puikiai, o Tauragės ligoninės Akušerijos skyrius įrengtas labai naujoviškai.

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras