Gripas Tauragės dar negąsdina, nors sergamumas auga(0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2019-01-24 10:55

Mortos Mikutytės asociatyvi nuotrauka

Šalies gyventojus vis agresyviau puola gripas ir ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, gripu daugiausiai žmonių serga Vilniaus ir Kauno apskrityse, mažiausiai sergančiųjų – Tauragės apskrityje. Tačiau ir mūsų rajono medikai darbo turi užtektinai: sausio mėnesį pneumonija diagnozuota 14-ai pacientų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis 2019 metų trečiąją savaitę Lietuvoje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis siekė 127,70 atvejo 10-iai tūkstančių gyventojų. Didžiausias sergamumas buvo stebimas Alytaus (151,69 atv. 10 tūkst. gyventojų) ir Vilniaus (151,19 atv. 10 tūkst. gyventojų) apskrityse.

Šį pirmadienį NVSC specialistai Kauno ir Panevėžio miestų, Prienų, Kėdainių, Ignalinos, Šalčininkų ir Ukmergės rajonų savivaldybių teritorijose rekomendavo skelbti gripo epidemiją. Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkstančių gyventojų per savaitę.

NVSC duomenimis, gripas ir virusinės ligos mažiausiai puolė Marijampolės ir Tauragės apskričių gyventojus. Tauragės apskrities medikai praėjusią savaitę fiksavo 87 gripu sergančius pacientus, dar 782 žmonės susirgo ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. 10-iai tūkstančių gyventojų teko 91,64 atvejo. Gripas Tauragės apskrities gyventojus aplenkė ir antrąją šių metų savaitę – užfiksuoti 34 atvejai.

Vien į Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrą praėjusią savaitę kreipėsi 18 žmonių, kuriems diagnozuotas gripas, 13 jų – vaikai. Ūmine viršutinių kvėpavimo takų infekcija sirgo 212 pacientų, iš jų – 171 vaikas. Į Tauragės polikliniką šią savaitę, nuo pirmadienio iki trečiadienio, kreipėsi 22 šios įstaigos pacientai, kuriems diagnozuotas gripas, iš jų 16 vaikų, ūminė viršutinių kvėpavimo takų infekcija diagnozuota 197-iems pacientams, iš jų 149 vaikai. Sausio mėnesį pneumonija (plaučių uždegimas) diagnozuota 14-ai pacientų, iš jų 3 vaikams.

Per savaitę dėl viršutinių kvėpavimo takų, peršalimo ligų į Tauragės ligoninę kreipėsi 32 suaugę ir 27 vaikai. Anot Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojo Dano Masiulionio, dauguma atvejų nesunkūs viršutinių kvėpavimo uždegimai, į ligoninės Vidaus ligų skyrių dėl pneumonijos, bronchito šią savaitę paguldyti 7 žmonės.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras