Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Kur ir kaip labiausiai derėtų įamžinti Tauragės šimtuko pavardes?

 Rezultatai

Kodėl sveikuoliai maudėsi pasislėpę?(3)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-01-05 08:41

Pirmąją Naujųjų metų dieną ant Keramikos tvenkinio ledo pramogavo šeimos. Autorės nuotrauka

Sausio 1-osios popietę būrelis sveikuolių ir norinčiųjų tik pasmalsauti, rajono žiniasklaidos atstovai blaškėsi prie Keramikos paplūdimio. Gi čia, kaip skelbė šalies sveikuoliai savo interneto svetainėje, sveiko gyvenimo būdo propaguotojai šokdami į eketę turėjo pasveikinti Naujuosius metus. Deja, eketės niekas taip ir nekirto.

Kaip skelbta sveikuoliai.lt interneto svetainėje, Sausio 1-oji, pasaulio „ruonių“ solidarumo diena, grūdinimosi šventė, pažymima maudynėmis šaltame vandenyje ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. 2016 metus Lietuvos sveikuolių sąjunga paskelbė Sąmoningos tėvystės metais, todėl ragino visus sausio 1-ąją burtis šeimyniškoms ruonių maudynėms savo vietovėse ir pratęsti tradiciją drauge išsimaudyti ir pasveikinti Naujuosius metus eketėse. Ten pat paskelbtos ir visos šalies maudynių vietos. Tarp 11 vietovių paminėta ir Tauragė. 14 valandą masinės maudynės turėjo vykti Keramikos paplūdimyje. Nurodytas ir Tauragės sveikuolių klubo „Harmonija“ vadovo Eligijaus Valskio telefono numeris. Tačiau sausio 1-ąją šis telefono numeris buvo išjungtas.

Pirmadienį telefonu kalbintas Tauragės sveikuolių klubo vadovas aiškino, kad sveikuoliai maudėsi ne ten, kur viešai skelbta.

– Planavome vienoje vietoje bendrai maudytis, bet kai užšalo, reikėjo kirsti eketę, kitos moterys nenorėjo reklamuotis, tai nutarėm tvenkinyje pas Preikšaitį (Stragutės kaimas – red.) išsimaudyti. Masinių maudynių nebuvo, – sakė E.Valskis.

Bet kad sveikuoliškųjų maudynių ieškojo ne tik žurnalistai. Apie 14 valandą prie paplūdimio susirinko būrelis žmonių, kai kurios moteriškės buvo pasiruošusios ir į eketę šokti, atsinešė rankšluosčius.

– Tai kur tos maudynės vyksta? Juk laikraštyje rašė, kad bus. Va, mes ir rankšluosčius turim, norim maudytis, – ant tvenkinio kranto kalbėjo tauragiškės.

– Aš asmeniškai viešai neskelbiau ir neprašiau, kad paskelbtų, – į pastebėjimą, kad kvietime atvykti maudytis Keramikos tvenkinyje buvo nurodytas ir jo telefono numeris, atsakė E.Valskis. – Biurui aš buvau davęs planą, bet prašiau, kad neviešintų.

E.Valskis nežinojo ir apie tai, kad apie maudynes buvo skelbta rajono žiniasklaidoje.

– O jūs buvote atvažiavę? – žurnalistų pirmadienį klausė E.Valskis. Išgirdęs teigiamą atsakymą, dar pasiteiravo, ar daug žmonių buvo susirinkę.

Nepabūgę 12 laipsnių šaltuko, pasak E.Valskio, į eketę šoko 12 žmonių. Kaip teigė sveikuolių vadas, jie nusifotografuoja ir nusiunčia nuotrauką Sveikuolių biurui.

Kol ant tvenkinio kranto vieni ieškojo eketės, kiti tauragiškiai pramogavo ant užšalusio Keramikos tvenkinio: ir pačiūžomis čiuožė, ir rogutėmis lenktyniavo. Aistringi žvejai džiaugėsi 7–10 centimetrų storio ledu, galimybe pasėdėti prie eketės ir pirmuoju šių metų laimikiu, tuoj pat paleistu atgal į tvenkinį.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras