Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Kur ir kaip labiausiai derėtų įamžinti Tauragės šimtuko pavardes?

 Rezultatai

Ligoninės vaikų žaidimų kambarį pasiekė emigrantų siųsti žaislai (0)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2016-01-25 13:03

Visi šie vaikų kambario žaislai buvo paaukoti užsienyje gyvenančių tauragiškių. Autorės nuotrauka

Tauragės ligoninės Vaikų ligų skyrių ne pirmą kartą pasiekia neabejingų užsienyje ir Lietuvoje dirbančių kraštiečių parama. Pernai metų pabaigoje į šį skyrių atkeliavo siunta žaislų iš Anglijos bei Norvegijos, viena tauragiškių verslininkų šeima skyriui nupirko kūdikių vystymo stalą.

„Gyvenu Londone jau 10 metų, bet esu iš Tauragės. Gulėjau Tauragės ligoninėje su sūneliu. Tuomet ir pastebėjau, kad suremontuotame vaikų žaidimų kambaryje vos keli žaislai“, – redakcijai rašė Aušra Daugirdaitė.

Moteris Anglijoje nupirko mašinėlių, kaladėlių, knygelių, lavinamųjų žaislų kūdikiams, vaikišką motociklą, kuriuo pasispirdamas vaikas gali važinėti.

„Žaislai įvairūs, ta

iau, kaip buvo prašyta ligoninės vyriausiosios slaugytojos, tokie, kad būtų įmanoma nuvalyti, ne pliušiniai. Juos prieš šventes Į Tauragės ligoninę atgabeno įmonė „Toras LT“, ji verčiasi siuntų gabenimu Lietuva–Anglija–Lietuva. Pinigėlių už pervežimą neėmė“, – laiške „Tauragės kurjeriui“ pasakojo moteris.

Ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėjo Eugenijaus Margio teigimu, dalis dovanotų žaislų šiuo metu yra vaikų žaidimų kambaryje, dalis jų saugiai padėti sandėlyje. Pasak jo, skyriaus darbuotoja, atsakinga už skalbimą, rūpinasi, kad žaislai būtų definfekuojami, žaisliukai žaidimų kambaryje vis pakeičiami.

– Pernai prieš Naujuosius metus mūsų skyrių pasiekė ir žaislų siunta iš Norvegijoje gyvenančių tauragiškių. Taip pat tauragiškė Irma Kareivienė dovanojo naujagimių vystymo stalą. Jis brangus, ant jo galima pervystyti, nuprausti ir perrengti naujagimius. Esame dovanų gavę spalvotą lazerinį spausdintuvą, – vardijo E.Margis.

Gydytojas prisimena, kad prieš keletą metų buvo svarstoma skyriaus vaikų žaidimų kambarį panaikinti, esą jame vaikai vienas kitam gali perduoti ligas. Žaidimų kambarys išliko ir, pasak E.Margio, kaip tik padeda mažiesiems ligoniukams sveikti – žaisdami vaikai atsipalaiduoja, jaučiasi linksmesni. Anot Vaikų ligų skyriaus vedėjo, ligoninė lėšų žaislams vaikų kambariui įsigyti neskiria, tad skyrius jaučiasi dėkingas jį remiantiems kraštiečiams.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras