Naujame pastate veikia hemodializių centras(2)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2018-08-19 12:16

Šiame pastate veikia UAB „Nefrida“ hemodializės centras, netrukus čia bus atidaryta ir vaistinė. Daivos Žebelienės nuotrauka

Naujas gražus pastatas Dariaus ir Girėno gatvėje, priešais „Lidl“ prekybos centrą, tauragiškius vis dar verčia spėlioti, kas jame bus, o gal jau kažkas dirba. Ten įsikūrė UAB „Nefrida“ klinika, teikianti hemodializės procedūras, gyvybiškai svarbias lėtinėmis inkstų ligomis sergantiems pacientams. Vienas ilgiausiai šalyje veikusių „Diaverum“ klinikos dializės centrų J.Tumo-Vaižganto gatvėje nebeveikia.

Hemodializės paslaugas Tauragėje teikiančios bendrovės „Nefrida“ vadovas, gydytojas nefrologas Vaclovas Vainauskas sakė, kad Dariaus ir Girėno g. 41, priešais „Lidl“ prekybos centrą, įsikūrusioje klinikoje dirba 15 žmonių, keturi jų –  gydytojai ir keturios – bendrosios praktikos slaugytojos. Centro paslaugomis naudojasi apie 30 žmonių.

V.Vainauskas pasidžiaugė, kad pas juos dirba žmonės, turintys ilgametę patirtį, bendruomenės slaugytojos dirbusios „Diaverum“ ir ankstesnėje klinikoje nuo 2000 metų.

– Esame įsikūrę labai gražiame naujame dializei skirtame pastate. Tikimės, kad tame pat pastate artimiausiu metu bus atidaryta ir vaistinė. „Nefrida“ taip pat turi filialus Klaipėdoje ir Palangoje. Pacientai pasirenka, kur jiems patogiau ir geriau. Nenoriu nieko sakyti apie kitų įmonių klinikas, bet mūsų naujas pastatas, nauja aplinka, patogumas žmonėms su neįgaliųjų vežimėliais, matyt, pasirodė patrauklesnis. Ir darbuotojai tie patys. Žmonės renkasi, kur jiems patikima, kur saugu. Mes nei raginome, bet teikėme informaciją, kad esam, – apie įžengimą į Tauragę, kur jau veikė tokias pats paslaugas teikusi konkurentų įmonė, sakė V.Vainauskas.

Anot jo, Lietuvoje yra 1400 dializuojamų žmonių. Likimo draugus vienija stipri asociacija „Gyvastis“, atskira asociacija veikia ir vakarų Lietuvoje. Esą pacientai iš lūpų į lūpas perduoda žinią apie teikiamas paslaugas.

Kodėl Tauragę paliko šiuo metu 15 hemodializės centrų įvairiuose Lietuvos miestuose turinti UAB „Diaverum klinikos“, paklausėme šios įmonės generalinės direktorės Vaidos Kojalienės. Juk hemodializių centras „Diaverum“ yra viena didžiausių nepriklausomų nefrologinių paslaugų teikėjų pasaulyje. Savo klinikas bendrovė turi 18-oje šalių.

Anot V.Kojalienės, vienas „Diaverum“ tinklo centrų, esantis Tauragėje, uždarytas šių metų gegužę. „Diaverum“ klinikoje tuo metu buvo dializuojama 30 nuolatinių pacientų, gyvenančių Tauragėje ir miesto apylinkėse.

Pasak V.Kojalienės, hemodializės centras Tauragėje buvo atidarytas 2000 metais. 2006 m. Tauragės centrą kartu su kitais devyniais centrais kituose miestuose įsigijo tarptautinė Švedijos kompanija „Gambro Healthcare“, kuri nuo 2008 m. pervadinta į „Diaverum“.

– Deja, atidarius naują vietinį centrą, netekome visų darbuotojų, kuriems darbas be tarptautinių procedūrų ir auditų pasirodė patrauklesnis, – sakė V.Kojalienė.   

UAB „Diaverum Lietuva“ generalinė direktorė pasakojo, kad situacija palaipsniui susiklostė taip, jog 2014–2015 metais buvę klinikų savininkai darbo santykius UAB „Diaverum klinikos“ nutraukė, o 2018 m. gegužės–birželio mėnesiais atidarė penkis naujus centrus, įsikūrusius netoli „Diaverum“ tinklo centrų.

– Tauragėje naujai įrengtas centras buvo atidarytas už 700 metrų nuo „Diaverum centro“. Visi „Diaverum“ darbuotojai buvo pakviesti dirbti į naująjį centrą, „Diaverum“ Tauragės centre dirbę gydytojai išrašė pacientams siuntimus į naująjį centrą, tad buvo perimti ir visi pacientai. „Diaverum“, likusi be darbuotojų ir pacientų, savo centrą Tauragėje uždarė, – paaiškino Tauragę palikusios bendrovės vadovė.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras