Saugokitės: „Rūtelės“ teritorijoje karaliauja erkės(1)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2015-06-01 10:05

Buvusios „Rūtelės“ kaimynystėje  gyvenantis Antanas sako, kad tokioje teritorijoje ne tik pramogauti nevalia, bet reikia saugotis, jog nesusižalotum. Autorės nuotrauka

Šiemet erkės labai aktyvios, jų daug ne tik miškuose, pamiškėse, bet ir miesto skveruose, žolynuose. J.Tumo-Vaižganto gatvės gyventojas Antanas skundžiasi, kad erkės puola ir buvusiame vaikų darželyje-lopšelyje „Rūtelė“. Miesto seniūnas Virginijus Žilius aiškina, kad netvarka šioje teritorijoje jau pradėta naikinti. Tačiau blogiausia, kad darželio teritoriją pasidalijusios įstaigos taip ir neišsiaiškino, kurią jos dalį privalo tvarkyti.

– Niekada erkių pas mus nebūdavo. O dabar net šuns į kiemą nebegalime išleisti – erkės įsisiurbia. Mano galva, jų čia atsirado dėl gretimo sklypo, su kuriuo mūsų valda ribojasi, netvarkos. Buvusio darželio teritorija buvo virtusi krūmynais, čia pamėgo lankytis įtartini asmenys. Nuo jų teko net tvorą dvigubai paaukštinti. Nors ir tai menkai gelbsti – pasitaiko, kad vejoje randame panaudotų švirkštų. Baisu, juk kieme mažamečiai anūkai laksto, – aiškino tauragiškis.

Vyras tikino, kad netvarka šioje teritorijoje vyrauja jau seniai. Tiesa, tauragiškis patvirtino – tvarką neseniai bandyta įvesti. Buvo atvykęs gausus vyrų būrys ir triūsė gal dvi savaites. Rezultatas: teritorija vis tiek liko prišnerkšta, joje ir toliau negali saugiai žaisti mažamečiai.

– Tokius darbuotojus net maži vaikai aplenktų. Argi čia darbas? Triūsė, darbavosi, jiems net traktorius buvo duotas. O vaizdo ir tvarkos kaip nėr taip nėr, – niršo buvusio darželio, virtusio įvairių įstaigų būstine, kaimynas. – Krūmus iškirto. Tas tiesa, bet pažiūrėkit, kokie jų kotai iš vejos kyšo. Tokioje teritorijoje ne tik žaisti negalima, nė praeiti nesusižalojus neįmanoma.

Antanas teigė skambinęs į miesto seniūniją, bandęs ieškoti teisybės. Nerado. Ir gero žodžio ar užtarimo taip pat, tikina, neišgirdęs.

Kad Antanas miesto seniūnui Virginijui Žiliui žinomas, ilgai aiškintis neteko. 

– Žinau, žinau. Kartais gyventojai pernelyg visur kišasi ir bando vadovauti. Nejaugi manote, kad seniūnija turi tiek atliekamų rankų, tiek technikos, kad gali spėti aprėpti visą miestą vienu metu? – retoriškai klausė ir pats atsakė miesto seniūnas. – Ant nosies Tauragės miesto šventė. Norisi bent šiek tiek miestą pagražinti. O mums ne tik nedėkoja, o net bara. Kas dėl tų erkių, irgi svarstytinas klausimas: iš kur jos atsirado ir nuo ko? Gal nuo su minima teritorija besiribojančių privačių valdų nevalyvumo?

Skubėdamas baigti pokalbį, seniūnas pažadėjo po miesto šventės renginių „Rūtelei“ skirti ypatingą dėmesį. Jo žiniomis, teršėjai gali būti patys gyventojai. V.Žilius pažadėjo pradėti kontroliuoti jų elgesį: stebėti, ar jie buvusio darželio teritorijoje nevedžioja savo augintinių, nešiukšlina.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras