Susižalojęs vaikas medikų pagalbos laukė dvi valandas(19)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2018-06-18 07:04

Aušra šią nuotrauką išplatino socialiniame tinkle, norėdama paviešinti, ką patyrė Tauragės ligoninės priimamajame. Skaitytojos nuotrauka

Birželio 10-osios vakarą tauragiškės Aušros kieme nutikusi nelaimė sukėlė pasipiktinimo bangą. Netyčia koją susižalojęs 10-metis moters sūnus ligoninės priimamajame pagalbos iš pirmo karto taip ir nesulaukė. Pasak Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojo medicinai Dano Masiulionio, slaugės elgesys bus tiriamas.

Socialiniame tinkle „Facebook“ dešimtmečio mama Aušra (pavardė redakcijai žinoma) pasidalijo savo sūnaus sužalotos kojos nuotrauka. Nelaimė buitinė – judrus vaikas kieme užkliuvo už šulinio skardinės atbrailos.

– Žaizdą reikėjo siūti, buvo gan gili. Greitai pati sustabdžiau kraujavimą, apibintavau, kaip mokėjau, ir nuvežiau į ligoninės priimamąjį. O ten priėjusi moteris tik pasakė, kad chirurgo reikės laukti dvi valandas, nes jis operuoja, ir pabrėžė, kad tikrai ne mažiau kaip dvi valandas – davė suprasti, kad anksčiau tikrai niekaip niekas pagalbos nesuteiks. Taip nutinka mūsų šeimoje jau antrą kartą. Dukrai seniau buvo lūžusi pėda. Tada pats chirurgas apžiūrėjo ir liepė laukti, nes išskubėjo į operaciją, – susijaudinusi kalbėjo Aušra.

Į priimamąjį moteris sūnų nugabeno apie 20.45 val. Tačiau sužinojusi, kad teks dvi valandas laukti, išvyko namo. Kaip teigė Aušra, namuose vaikas galėjo bent patogiau įsitaisyti, kad mažiau skaudėtų.

– Ligoninėje mums nepasiūlė jokių nuskausminamųjų. Žaizdos irgi nei apžiūrėjo, nei pertvarstė, nei dar ką nors darė. Kadangi jau antrąkart taip nutinka, kad gydytojas negali apžiūrėti ir vaikas kenčia, nebegaliu to nutylėti, – pasipiktinimo neslėpė pašnekovė.

Vaiką chirurgas priėmė ir žaizdą susiuvo tik po operacijos – apie 23 valandą.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis apgailestavo dėl susiklosčiusios situacijos. Jis patikino, kad situacija bus ištirta.

„Apgailestaujame dėl neprofesionalaus ir neapdairaus slaugytojos poelgio. Dėl to bus pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Jaunojo paciento trauma pagal sužalojimo pobūdį nepriskiriama nė vienai skubiosios medicinos pagalbos kategorijai, kai pagalba turėtų būti suteikta per 1 valandą, siekiant išvengti tolesnio būklės pablogėjimo, todėl šiuo atveju atidėjimas 2 val. pirminiam chirurginiam žaizdos sutvarkymui esant budinčio gydytojo užimtumui suprantamas, tačiau slaugytojos veiksmų pateisinti negalima.

Budintis traumatologas tuo metu operavo traumą patyrusį pacientą, todėl negalėjo suteikti pagalbos neatidėliotinai. Budėjimai ligoninėje užtikrinami visą parą, taip pat savaitgaliais, budi visų specialybių gydytojai, kurių reikia skubiai pagalbai teikti. Esant reikalui, galima pasikviesti kolegų pagalbai iš namų“, – užtikrino D.Masiulionis.

Kaip šiuo konkrečiu atveju turėjo pasielgti slaugė, direktoriaus pavaduotojas teigė negalintis pasakyti, nes ši konkreti situacija turės būti ištirta – laukiama slaugės paaiškinimo ir bus įvertinti jos veiksmai.

Skaityti komentarus (19) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras