Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Kur ir kaip labiausiai derėtų įamžinti Tauragės šimtuko pavardes?

 Rezultatai

Tauragės ligoninė medicinines atliekas perdirba į nekenksmingas aplinkai(3)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2016-02-29 09:53

Infekuotų medicininių atliekų nukenksminimo įrenginį „Convert H100“ Tauragės ligoninė įsigijo viena pirmųjų šalyje. Tauragės ligoninės nuotrauka

Tauragės ligoninė viena pirmųjų šalyje pradėjo įgyvendinti medicinių atliekų deginimo projektą ir įsigijo tam skirtą modernų įrenginį. Ligoninės vadovai sako, kad nuo šiol vaistai, atliekos iš operacinių ir laboratorijų ne tik nebeterš gamtos, bet ir duos ekonominę naudą – mažės sąnaudos už atliekų išvežimą.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad ligoninė, įgyvendindama Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo projektą, susijusį su medicininių atliekų nukenksminimo įrenginių diegimu, įsigijo infekuotų medicininių atliekų nukenksminimo įrenginį „Convert H100“. Projektas įgyvendintas Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo prie Aplinkos ministerijos lėšomis.

Paklaustas, ar tai vienintelis toks įrenginys šalyje, D.Masiulionis sakė, kad projektas pradėtas įgyvendinti kaip vienas pirmųjų.

Anksčiau infekuotos medicininės atliekos pagal sutartį ligoninės transportu būdavo vežamos utilizuoti į specialios paskirties įmonę. Dabar gi įdiegtas naujasis įrenginys suteikia galimybę sumažinti atliekų tūrį, svorį ir paversti jas nekenksmingomis, draugiškomis aplinkai.

Paklaustas, kaip vyksta atliekų deginimas naujuoju įrenginiu, D.Masiulionis sakė:

– Tai ne deginimas, o vienmomenčio multifaktorinio poveikio utilizavimui pritaikymas. Tai visiškai automatinis procesas aparate atliekant sterilizaciją nuo bet kokio bakterinio užkrato, sumažinant atliekų kiekį. Našumas – 15 kilogramų per valandą. Galutinis produktas  – sausos humuso pobūdžio atliekos, be atpažįstamų dalių ir aštrių detalių, sumažėjusio svorio ir apimties. Sistema saugi, nekenksminga aplinkai.
Pasak D.Masiulionio, numatomas orientacinis metinis kiekis – apie 20 tonų, priklausomai nuo poreikio, sutarčių kiekio ir kitų faktorių.

Ar ir kitos medicinos įstaigos galės Tauragėje utilizuoti savo atliekas?

– Planuojama kviesti pasirašyti sutartis utilizavimui visus, turinčius medicininių atliekų, – sakė ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras