Tauragės garbės pilietė V.Bumbulienė: „Skulptūra man su trūkumais“(26)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2018-09-12 11:52

Į tauro pristatymo visuomenei ceremoniją pasipuošusi tautiniu kostiumu atvyko ir Tauragės garbės pilietė Valerija Bumbulienė, tačiau skulptūros atidengimo akimirkos nesulaukė – jai prireikė medikų pagalbos. Daivos Žebelienės nuotrauka

Prie pilies iškilmingai atidengta tauro skulptūra daugiausiai sulaukė teigiamų vertinimų. Į iškilmingą ceremoniją buvo pakviesta ir Tauragės garbės pilietė, ilgametė dailės mokytoja Valerija Bumbulienė, tačiau prieš skulptūros atidengimą jai sušlubavo sveikata. Iš aikštės moteris išvežta greitosios medicinos pagalbos automobiliu. „Tauragės kurjeris“ pasiteiravo, kaip garbės pilietė jaučiasi šiandien ir kaip vertina naują miesto simbolį.

Šeštadienį prie miesto pilies smalsuolių miniai belaukiant tauro skulptūros atidengimo ceremonijos staiga sušlubavo Tauragės garbės pilietės Valerijos Bumbulienės sveikata. 90-metį pernai atšventusi garbi tauragiškė pasijuto blogai, bealpstančią ją sulaikė ir ant aikštės suolelio paguldė rajono valdžios vyrai. Tuoj pat prisistatė ir greitosios medicinos pagalbos medikai. Neštuvais moteris buvo nunešta į greitosios medicinos pagalbos automobilį ir išvežta iš renginio. Kaip vėliau sužinojome, suteikus medicinos pagalbą Tauragės garbės pilietė buvo parvežta į namus. 

Šią savaitę V.Bumbulienė žurnalistę patikino, kad jai su sveikata jau viskas gerai. Tiesa, dar reikia atlikti kai kuriuos tyrimus.

– Kol tyrimai neatlikti, vaistų negali išrašyti. Su tautiniu kostiumu buvo šilta. Nukrito kraujospūdis. Inkstas sunegalavo. Susvyravau, net nesuprantu, kaip žmonės pamatė. Greitosios pagalbos automobilyje man suleido vaistų, o namuose išgėriau jau savo turimus, – atvirai pasakojo garbės pilietė.

Ilgametės dailės mokytojos, vitražistės V.Bumbulienės pasiteiravome, kaip ji vertina naująjį Tauragės simbolį – taurą. Juolab, kad tauro skulptūra vertinama dvejopai – vieni džiaugėsi, kad tokį simbolį apskritai turėsime, kiti kritikavo, kad tauras atrodo per daug nuotaikingas.

– Man, kaip dailininkei, ši skulptūra – su trūkumais. Esu baigusi Dailės akademiją, tai galiu vertinti. Man šis tauras nepanašus į tą taurą, koks turėtų būti. Kažkoks gyvulys su karvės galva. Kalbėjausi su savo sūnumi, kuris yra aukščiausios kategorijos dailininkas. Jis matė renginį per televiziją ir sakė, kad šis tauras neatitinka tauro įvaizdžio. Sakyčiau, kad skulptorius turėjo pasitarti ir su labai aukšto lygio dailininkais prieš kurdamas skulptūrą. Bet jau dabar nieko nebepakeisi, – kalbėjo Tauragės garbės pilietė V.Bumbulienė.

Pašnekovė taip pat atskleidė, kad jos dukra Dalia Bumbulytė-Mulevičienė šiuo metu kuria vitražus rekonstruojamam Tauragės muziejui. Dailininkė, pasak V.Bumbulienės, sėdi prie kompiuterio valandų valandas ir renka informaciją apie įvykius, net ir priešistorinius, kurie susiję su Taurage, kad vitražai atskleistų tikrąjį vaizdą.

– Vieną vitražą ji jau baigia sumontuoti ir netrukus atveš parodyti, nes reikia daug apkalbėti, aptarti, – reziumavo V.Bumbulienė.

Skaityti komentarus (26) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras