10 metų Europos Sąjungoje: miestas atnaujintas, tačiau klesti emigracija(0) 

2014-05-06 10:11
pazinkeuropa.lt nuotrauka

pazinkeuropa.lt nuotrauka

Praūžus Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dešimtmečio renginiams ir koncertams turbūt ne vienas susimąstėme, o kaip ši narystė pakeitė mūsų gyvenimus: į gerąją ar į blogąją pusę? Dešimt metų yra pakankamas laiko tarpas, kad galėtume atsakyti į šį klausimą. Politikai ir ekspertai teigia, kad dešimtmetis ES davė Lietuvai daug naudos: lietuviams atsivėrė sienos į pasaulį, pradėtos svarbios reformos, gauti milijardai eurų paramos, kuri kėlė šalies ekonomiką. O ką jau bekalbėti apie žadamą euro įvedimo naudą. O kaip kalbinti tauragiškiai vertina Lietuvos narystę ES po dešimties metų?

Vaclovas:

– Aš manau, kad įgavome daugiau laisvės kalbėti. Anksčiau nebuvo tiek žodžio laisvės. Atsimenu, kai prieš dešimt metų įstojome į ES, prie Savivaldybės buvo iškilmingas vėliavų iškėlimas. Graži buvo šventė. Bevizį režimą ir įvairius paramos projektus vertinu teigiamai. O kaip bus toliau, bus matyti, tikėkimės, kad bus tik geriau.

Birutė:

– Mūsų tautai yra tarsi įskiepytas nepilnavertiškumas, kuris per dešimt metų neišdilo. Mano vaikai yra užsienyje ir jie yra laikomi piliečiais iš trečiosios šalies. ES atidarė duris į kitas šalis, tačiau nebeliko šeimos kaip vertybės. Labai palaikau paramos projektus, kad tik būtų tos lėšos naudingai išnaudotos. Vaikai nori grįžti į gražų miestą. Tačiau esu nusiteikusi prieš euro įvedimą, nes manau, jog kiekvienos valiutos kaita suduoda savo smūgį, kuris turi neigiamų pasekmių.

Monika:

– Manau, kad gyvename gerai, laisviau ir saugiau jaučiamės. Įgyvendinamus projektus vertinu teigiamai, nes jie miestą puošia. Nesu iš tų, kurie už euro įvedimą, nes, mano nuomone, lietuviams litas labiau prie širdies. Latvijoje įvedus eurą viskas pabrango, tai ir Lietuvoje to reikia tikėtis.

Jonas:

– Dešimt metų ES – nei daug, nei mažai. Koks tas gyvenimas Lietuvoje, jei neįmanoma įsidarbinti? Mano vaikai užsienyje, kartą buvau nuvykęs jų aplankyti. O euro įvedimas nieko gero neatneš. Prekės brangs, jau ir dabar brangsta. Vis dėlto reikia pripažinti, kad įgyvendinami projektai ir programos atnaujino ir papuošė Tauragę, o jau buvo visai apleistas miestas.

 

Kalbino ir fotografavo Simona Urbonavičiūtė

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras