Baimė dėl artėjančio šildymo sezono didėja(0)

2011-08-26 07:51
Eugenijaus Skipičio nuotrauka

Eugenijaus Skipičio nuotrauka

Žinia, kad dujos rudenį 30 procentų pabrangs,  ne vienam tauragiškiui sukėlė niūrias mintis apie artėjančią žiemą. Prognozuojama, kad už kelių mėnesių prasidėsiantis šildymo sezonas šalyje gali pasiekti rekordines kainas. Statistika tvirtina, kad 2010 m. šilumos kaina rugpjūčio mėnesį Tauragėje buvo  mažiausia Lietuvoje. UAB „Tauragės šilumos tinklai“ informuoja, kad nuo 2011 m. rugpjūčio mėn. 1 d. pasikeitė šilumos kainos. Palyginus su praėjusiais metais jos tikrai nesumažėjo. Šilumos ūkio įstatymas numato galimybę, pasikeitus kuro kainoms, šilumos kainas perskaičiuoti kas mėnesį. Panašu, jog galime sulaukti finansinių siurprizų. Ką apie artėjantį šildymo sezoną mano tauragiškiai? Ar vasarą taupo žiemai?

Asta:

– Šildymo sezono laukiu su nerimu. Dabar negaunu jokios kompensacijos. Auginu du vaikus ir be socialinės paramos bus labai sunku išsiversti. Vyras išvažiavęs į Airiją, tačiau ir ten dabar ne kažin kas. Apie kokį nors susitaupymą sunku kalbėti, nes mūsų šeimos pajamos perdėm kuklios ir nepastovios. Maisto produktų kainos auga kaip ant mielių, kartais jau baisu užeiti į parduotuvę. Su mažais vaikais nei pagrybausi, nei pauogausi. Prisidurti nėra iš ko. Kas turi daržus ar sodus, gal tiems lengviau. Kartais verkti norisi, kai neturi už ką vaikui nupirkti obuolio.

Ignas:

– Sako, kad šiluma kaulų nelaužo, bet drasko piniginę. Per vasarą šiek tiek tenka atsidėti žiemos rūpesčiams. Baugu, kad pas mus nėra pastovumo. Gyveni ir nežinai, kas bus po mėnesio ar savaitės. Su žmona gyvenu vieno kambario butelyje, už kurį reikia susimokėti, nes išmes į gatvę. Gal kam atrodo tos šilumos ir buto nuomos kainos nesmarkios, tačiau man, stovinčiam darbo biržoje – kosminės. Esu 56 metų. Į tokį žmogų joks darbdavys net skersas nežiūri. Pragyvenimas kelia problemų. Darbo biržoje baigiau staliaus kursus, tačiau be darbo patirties nelabai kam esu reikalingas. Žmona neįgali, tad šildymo metu gauname kompensaciją. Be jos būtų riesta. Per žiemą skolų atsiranda, tačiau per vasarą jas išsimokam.

Marija:

baimės yra. Žmonės turi rimčiau galvoti apie savo būsto apšildymo problemas. Kaip galvoji, taip ir gyveni. Turiu sodą. Gal koks litas kitas ir susitaupo, nes užsiauginu savo daržovių, nusiskinu vieną kitą vaisių. 24 metus išdirbau keramikos gamykloje, paskui dirbau siuvykloje, sunkiai dirbdama didelių turtų neužgyvenau. Gyvenu, kaip sakoma, iš plikos pensijos. Turiu dviejų kambarių butą. Mokesčius susimoku. Galiu pasakyti, kad pensininkams, kurie gauna padoresnę pensiją ir nėra labai ligoti, galima išsiversti. Man gaila jaunų žmonių, kurie dirba už minimumą, augina vaikus, gyvena nuomojamuose butuose. Jiems tikrai sunku ir kiekvienas maisto ar šilumos kainų šuolis juos gena į neviltį. Kaip palengvinti jų gyvenimą, mūsų valdžiai reikia labai rimtai pagalvoti.

Večislavas:

– Koks paprastas žmogus pas mus dabar sutaupo? Iki šiol už šilumą šiaip taip susimokėdavome. Galvoju, kad šią žiemą antstoliai irgi nepasibels į buto duris. Su žmona dar turime darbo, tad neištaigingai gyvenant mokesčius susimokame. Pinigų tikrai nėra tiek, kad nejaustume didėjančių kainų. Blogai, jog niekas nepaaiškina, kiek tos kainos kils. Matyt, vardan šilumos, teks atsisakyti ir mėsytės, ir dešrytės. Ne vieni gyvename. Dar dukrai reikia padėti, kuri studijuoja magistrantūroje. Prisidurti nėra iš ko, iš atlyginimo gyvename. Bijok ar nebijok, bet ateis žiema ir reiks mokėti. Skaudu, kad kas metai vis daugiau.

Kalbino ir fotografavo Eugenijus Skipitis

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras