Futbolo gurmanų puota – jau įsibėgėjo(2) 

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2014-06-12 08:18
Renaldo Malycho nuotrauka

Renginys, suvienijantis milijonus aistruolių bei dovanojantis neišdildomą puokštę emocijų. Renaldo Malycho nuotrauka

Netrukus visi gyvensime vienu – futbolo fiestos – ritmu. Nuo šiandienos dienos mėnesiui televizijos eterį, o ir visų mėgstančių šią komandinę sporto šaką mintis okupuos Pasaulio futbolo čempionatas. Renginys, suvienijantis milijonus aistruolių bei dovanojantis neišdildomą puokštę emocijų. Lažybų bendrovės bei pasaulinio lygio ekspertai jau dabar pergalę prognozuoja namų stadionuose žaisiančiai Brazilijos rinktinei. O ką apie tai mano vienaip ar kitaip su futbolu susiję Tauragėje gyvenantys ar joje reziduojantys futbolo žinovai? Vieni pritaria prognozei, kiti teigia čempionų taurę matantys kitos ekipos rankose.

Rolandas Valančius, „Tauro“ fanų „TauRagų“ lyderis:

– Tikriausiai net nežiūrėsiu čempionato. Kodėl? Nes sergu tik už Tauragės „Taurą“ ir Lietuvos rinktinę. Jų čempionate nėra, tad man jis neįdomus. Jei lietuviai žaistų, aš jau būčiau Brazilijoje. Beveik visą laiką keliauju kartu su Lietuvos rinktine, o kiekvienoje kitoje komandoje matau tik varžovą. Tad palaikyti svetimos komandos negaliu. Kas laimės? Brazilai. Jiems gali sukliudyti nebent psichologiniai dalykai, tai yra didžiulis spaudimas laimėti. Taip jau kartą yra nutikę 1950 m. Manau, finale jie susitiks su argentiniečiais. Visad gerai pasirodo ir italai. Išsišokti gali ir kokia Afrikos valstybė. O štai dabartiniai Pasaulio čempionai ispanai šiemet nublanks.

Darius Stažys, jaunųjų Tauragės futbolininkų strategas, „Tauro“ klubo vyr. trenerio asistentas:

– Sirgsiu už Urugvajų, Argentiną ir Belgiją. Pastaroji komanda nustebins labiausiai. Prieš dešimtmetį jie pradėjo futbolo revoliuciją ir dabar skins jos vaisius. Belgai turi puikų vartų sargą, gerai ginasi ir sugeba greitai pereiti į ataką. Jie kupini sprogstamosios jėgos. Ir atakuoja jie ne po vieną ar du, o penki ar šeši iš karto. Tačiau daugiausia šansų laimėti vis dėlto turi Brazilija. Padės namų sienos bei teisėjai. Visad toli nužygiuoja ir Portugalija. Pritrūksta jai tik paskutinio žingsnio. Kaip bebūtų, tikiuosi, atsiras tokia ekipa, kuri visus nustebins. Pats čempionatą stebėsiu namie, kartu su prieš keletą savaičių gimusiu sūnumi. Bus smagus reginys. Juk Brazilija – paradų karalienė. Šalis, kurioje futbolas užaugo.

Robertas Piečia, Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, futbolo mylėtojas:

– Laimės Brazilija. Nuo vaikystės šiai rinktinei jaučiu meilę. Tai jauna, stipri, puikiai sukomplektuota komanda. Padės jiems ir namų sienos. Europos čempionatuose turiu kitą favoritę – Olandiją. Kas būtų, jei olandai susitiktų su brazilais? Bėda. Tačiau apie tokį šių metų finalą ir svajoju. Vis dėlto šiemet Brazilijos pagrindinė varžovė bus Argentina. Stiprūs ir vokiečiai bei ispanai, tačiau Ispanijos rinktinei ekspertai prognozuoja tik 5–6 vietas. Bus ir kokia komanda išsišokėlė. Šįkart tai turėtų būti Belgija. Negalima nurašyti ir Afrikos ekipų. Beje, praėjusio Pasaulio čempionato metu turėjau smagų nuotykį. Bronzą tuomet iškovojo vokiečiai, o aš kaip tik tuo metu buvau Vokietijoje. Varžybas žiūrėjau kartu su vokiečiais. Kitą dieną teko vykti į Ispaniją. Susiklostė taip, kad Valensijoje stebėjau, kaip finale ispanai nugali olandus ir tampa čempionais.

Gintautas Tachtamiševas, UAB „Alebrika“ vadovas, Tauragės futbolo rėmėjas:

– Palaikysiu Belgiją. Tai jauna, ambicinga ekipa, kurios žaidėjai šį sezoną puikiai rungtyniavo savuose klubuose. Visą laiką meilę jaučiau ir Olandijai. Visi galvoja, kad laimės Brazilija. Garantuoju, tikrai ne. Brazilai tiesiog „perdegs“, neatlaikys spaudimo. Taip, kaip nutiko ir mūsų krepšininkams, žaidusiems Europos čempionate Lietuvoje. Galbūt laimės vokiečiai, nes jau seniai nelaimėjo. Man jų treneris Joachim Low patinka labiausiai iš visų. Šansų turi ir Argentina. Iš tikro, sunku spėti, nes šiais laikais ne viena ekipa žaidžia tobulą futbolą. Apie kokį finalą svajočiau? Belgija prieš Argentiną. Laukia smagūs vėlyvi vakarai su draugais. Susėsim prie didesnio ekrano, organizuosim lažybas. O ir palaikome skirtingas komandas, dėl to tik įdomiau.

Ivan Tabanov, „Tauro“ ekipos vyriausiasis treneris:

– Palaikysiu Rusiją, o laimės čempionatą, manau, Brazilija. Juk ji šeimininkė. Komandos sudėtis puiki. Žaidėjai protingi, rungtyniauja geriausiuose pasaulio klubuose. O ir treneris puikus. Labiausiai sužibės jau dabar žibanti žvaigždutė Neymar. Kas bus didžiausi brazilų priešininkai? Vokietija, Argentina, Ispanija. Kad ispanai vėl triumfuos, duočiau 70 procentų. Todėl ir finale turėtų kautis Brazilija prieš Ispaniją. Žinoma, bus ir išsišokėlių. Tai Belgija, Kamerūnas. Manau, šiemet dominuos gynybinis, uždaras futbolas. Per svarbias rungtynes šiuo metu visi tokį žaidžia. Kuris treneris man imponuoja? Tikriausiai anglų Roy Hodgson. Labai protingas. Tačiau anglai nelaimės, jų ekipoje nėra tikrų lyderių. Žaidėjai nelygiaverčiai, nėra stabilumo.

Mantas Lėkis, „Tauro“ komandos kapitonas:

– Palaikau Lietuvą, bet jos čempionate nėra. Ir ilgai dar nebus. Gal tik kokiais 2100 m. džiaugsimės patekę į Pasaulio čempionatą. O šiaip sergu už anglus ir tikiuosi, kad jie pagaliau laimės. Turi laimėti. Man patinka jų žaidimas. Stebėjau jų pasiruošimą čempionatui – puiki komanda, daug gerų žaidėjų. Jei jie neišsikapstys bent jau į ketvirtfinalius – verksiu (juokiasi – aut. past.). Nebebus ką palaikyt. Norėčiau, kad finale Anglijos ekipa susitiktų su vokiečiais ir juos sutriuškintų. Bet taip nebus. Didžiausių šansų laimėti turi Brazilija ir Ispanija. Dominuos atakuojantis futbolas. Bent jau tikiuosi. Visi šiais laikais atsargiai atakuoja. Išskyrus tikriausiai italus. Kas laimės individualią dvikovą tarp Lionel Messi ir Cristiano Ronaldo? Vienareikšmiškai – C.Ronaldo.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras