Tauragiškiai Andersą Behringą Breiviką laiko psichiniu ligoniu(0)

2011-08-05 06:45

Liepos 22 dieną Norvegiją užklupusi tragedija sukrėtė visą pasaulį. Dviejuose Anderso Behringo Breiviko surengtuose kruvinuose išpuoliuose žuvo apie 100 žmonių: Utojos saloje, jaunimo stovykloje, buvo nušauti 85 žmonės, dar septyni žuvo per sprogimą Oslo centre. Anot žudynių vykdytojo, savo veiksmais jis norėjo užkirsti kelią musulmonų ekspansijai. Šis argumentas jokiu būdu negali pateisinti protu nesuvokiamo masinio savo tautiečių žudymo. Kas iš tikrųjų galėjo paskatinti Andersą kraupioms skerdynėms? Galbūt tai signalas kitoms šalims, kad nė viena nėra apsaugota nuo panašių teroro aktų? Ne išimtis ir Lietuva. Ką apie tai mano tauragiškiai?

Orestas Kliunka:

− Tragedija Norvegijoje šiurpina visą Europą. Nuolat tikslinama informacija internete bei kitose žiniasklaidos priemonėse. Andersas Breivikas nusipelnė pačios griežčiausios bausmės, nes jo veiksmų neįmanoma suvokti sveiku protu. Tik psichiškai nesveikas žmogus gali taip pasielgti. Galbūt vaikystėje jis patyrė kokią nors traumą ar smurtą ir išžudydamas šitiek žmonių paprasčiausiai norėjo atkeršyti savo skriaudėjams? O galbūt jo tikslas buvo tapti serijiniu žudiku ir taip išgarsėti? Galima prigalvoti pačių įvairiausių interpretacijų. Manau, Lietuvai panašūs išpuoliai dar negresia. Čia dar nėra tokių išsišokėlių arba tiesiog dar nesam tiek pažengę, kad viską taip suplanuotume. Po kokių 5 metų ir mūsų tėvynėje gali visko būti.

Donata Stripeikaitė:

− Nors ne itin domiuosi politiniais išpuoliais bei kitais įvykiais Europoje, tačiau žinios apie Norvegiją sukrėtė. Kaip galima ryžtis išžudyti šitiek jaunų žmonių? Toks žmogus yra tikrai psichinis ligonis. Nesuvokiu, kas turėjo būti jo galvoje, kai šaudė nekaltus žmonės. Gal paauglystėje jam teko matyti artimo žmogaus nužudymą ir jis patyrė traumą? Tokie įvykiai net priverčia susimąstyti prieš išeinant į gatvę. Juk ir pas mus Lietuvoje gali atsirasti panašių ligonių.

Kazys Kvederys:

− Niekas negalėjo pagalvoti, kad Norvegijoje gali įvykti tokia tragedija. Breiviką reikia nubausti kiek įmanoma griežčiau. Jis arba psichiškai nesveikas, arba kokio nors tikėjimo fanatikas. Pyktį kelia jo tuščiažodžiavimai apie nacionalistinius iššūkius, nusistatymas prieš musulmonus. Jei jis taip nekenčia jų, tai kodėl žudė ne musulmonus, o norvegus? Kaip jis gali žaisti kitų žmonių gyvybėmis ir kalbėt visos Norvegijos vardu? Absurdas. Paprasčiausiai jis norėjo populiarumo. Todėl į jį reikia kreipti mažiausiai dėmesio, neleisti jam jaustis sureikšmintu ar juolab garbinamu. Pavyzdžiui, Lietuvoje šitiek buvo kalbama, rašoma apie Jonaitienę. Kam šito reikia? Taip tokie ligoniai jaučiasi pasiekę savo tikslą – sulaukę visuomenės dėmesio. Manau, kitos valstybės po tokių išpuolių per daug panikuoja, ieškodamos sąsajų su savimi. Lietuvoje jaučiuosi saugus. Juk tai tik vienetiniai atvejai. Be to, nė vienas nesame apdraustas, jei jau lemta, kad kas nors nutiktų, tai ir per gatvę einantį mašina gali nutrenkti.

Lilija Barkauskienė:

− Baisu ir pagalvoti apie įvykius Norvegijoje. Šis žmogus tikrai nesveikas. Kam kerštaujama? Jaunimui? Breivikas tikrai yra psichiškai nesveikas, kad ryžosi sukelti šitokį išpuolį. Manau, Lietuvoje dar tokių tragedijų nesulauksime. Tad tikrai gatvėmis vaikštau saugiai. Viliuosi, kad tokių silpnapročių, kaip tas norvegas, daugiau neatsiras.

Kalbino ir fotografavo Aistė Noreikaitė

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras