Bankrutuoja Pagėgių įmonė „Meliovesta“(3)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2015-02-02 12:39

„Meliovestos“ direktorius Bronislovas Budvytis. Renaldo Malycho nuotrauka

Dar visai neseniai apie bendrovę „Meliovesta“ kalbėta tik teigiamai. Ji buvo pripažinta geriausia įmone Pagėgių savivaldybėje. Šiuo metu „Meliovestai“ iškelta bankroto byla. Įmonės vadovas Bronislovas Budvytis bankrotą vadina įteisintu valstybės reketu.

Klaipėdos apygardos teismas bankroto bylą „Meliovestai“ nutarė iškelti sausio 12 dieną. Į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo kreipėsi tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Teismo paskirtas bankroto administratoriaus UAB „Restrus“ atstovas Vygandas Urbanas „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad kol kas konkretus kreditorių sąrašas nepatvirtintas.

– Iš viso jų – daugiau nei šimtas. Tarp kreditorių – ir darbuotojai, ir įmonės. Kiek bankrutuojanti įmonė turi skolų, taip pat negaliu konkrečiai nurodyti, – sakė bankroto administratorius.

Bankrutuojančios „Meliovestos“ direktorius Bronislovas Budvytis pripažįsta – įmonė skolinga, bet turi ir daug nesusigrąžintų skolų.

– Per tai ir ištiko bankrotas. Bet kokią įmonę, net banką galima sužlugdyti, jeigu pareikalaus visas išmokas sumokėti vienu metu. Taip nutiko ir mums: vieni pareikalavo grąžinti pinigus, kiti kreditoriai apie tai sužinoję irgi puolė ieškoti skolų. Supuolė jų per daug. Neatsilaikėme, nebeturėjome, iš ko darbuotojams atlyginimų išmokėti. O juk „Meliovesta“ iki šiol nesulaukia pinigų už jau padarytus darbus. Turime daug technikos, turto, esame paėmę paskolas, kurių grąžinimas prasidėtų tik po gero pusmečio, – kalbėjo bankrutuojančios įmonės vadovas.

Bankroto administratorius, pasak B.Budvyčio, ramina – darbuotojai neliks nuskriausti (jų šiuo metu 61) – jiems bus išmokėta po tris vidutinius atlyginimus, išeitinės kompensacijos ir atostoginiai. Vilkyškiuose pradėtus darbus B.Budvytis žada užbaigti.

– Viskas – bankroto administratoriaus rankose. Galbūt jis parduos visą įmonės kompleksą iškart, o gal dalimis. Tokiu atveju nieko gero nebus. Ir taip gali nutikti. Juk bankrotas vyksta 4–5-erius metus. Manau, kad procesas specialiai vilkinamas. Juk administratoriai gauna solidžius atlyginimus. Jie bankroto vilkinimu suinteresuoti. Todėl bankrotą aš vadinu valstybės įteisintu reketu, – neslėpdamas aiškino B.Budvytis.

Jis priminė, kad bankrutuojančiai bendrovei – 62-eji metai, 22-ejus ji dirbo „Meliovestos“ vardu. Direktorius suskaičiavo, kad kreditoriams būtinų išmokėti skolų suma yra apie 1,5 milijono eurų. Kreditoriai pranešimus iš bankroto administratoriaus turėtų gauti ateinančią savaitę.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras