Pagėgiškiai elektronikos atliekas iškeitė į krepšinio varžybas(0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2015-03-05 06:51

Prizas už surinktas nebenaudojamas elektronikos atliekas – galimybė stebėti krepšinio varžybas

Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos moksleiviai jau spėjo įsitikinti, kad surinktas nebenaudojamas elektronikos atliekas galima iškeisti į krepšinio varžybas. Jie, kartu su beveik 1000 kitų Lietuvos moksleivių, geriausiai pasirodžiusių projekte „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“, Kauno „Žalgirio“ arenoje stebėjo įtemptą Lietuvos krepšinio grandų – Kauno „Žalgirio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ – dvikovą. 

Prie Elektronikos platintojų asociacijos organizuojamo projekto „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ prisijungę moksleiviai vos per 1 mėnesį surinko per 20 tonų elektronikos atliekų, o didžiausius kiekius perdavusių mokyklų mokiniai buvo pakviesti į mėgstamos komandos krepšinio varžybas. „Labai smagu, kad mokiniai rodo iniciatyvą ir siekia geriausių rezultatų, o tai daryti juos motyvuoja noras susitikti su mūsų komanda. Linkiu, kad moksleiviams niekada nepritrūktų entuziazmo visose srityse, įskaitant ir aplinkosaugą“, – po varžybų su malonumu moksleiviams dalindamas parašus ir fotografuodamasis kalbėjo „Žalgirio“ puolėjas Darius Songaila.

Nuo sugedusių ausinukų iki didžiulių kiekių televizorių ir net šaldytuvų – visa tai atsidūrė specialiose prie mokyklų įrengtose aikštelėse, iš kurių vėliau prietaisai buvo išvežti saugiai utilizuoti ar perdirbti. Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos moksleiviai aktyviai dalyvavo projekte, kvietė prie elektronikos atliekų rinkimo prisidėti ir tėvus. Po varžybų visi atvykę mokiniai neslėpė džiaugsmo ir drąsiai kalbino krepšininkus, spaudė jiems rankas bei fotografavosi.

Elektronikos platintojų asociacijos vadovas Mantas Varaška teigė, kad mokyklos vis aktyviau jungiasi prie akcijos. Entuziazmo tikrai netrūko nei iš pirmą kartą projekte dalyvaujančių mokyklų, nei ir iš tų, kurios aktyviai dalyvavo praėjusiais metais. Tikime, kad šiame etape tarp laimėtojų nepatekę moksleiviai nenuleis rankų, kaip kad krepšininkai rungtynių metu rodė savo užsispyrimą ir kovingumą iki pat paskutinės minutės“, – sakė M.Varaška.

Pirmajame akcijos etape dalyvavo 80 Lietuvos mokyklų. Keletas mokyklų surinko 2 ar net 3 tonas elektronikos atliekų. Šiuo metu skaičiuojami rezultatai jau ir antrojo etapo, kurio metu dalyvaujančių mokyklų moksleiviai aktyviai rinko nebeveikiančias baterijas. Projektas finišo tiesiąją pasieks pavasarį. Gegužės mėnesį bus susumuoti trijų etapų rezultatai ir paskelbti konkurso nugalėtojai. Laimėjusi mokykla galės pas save pasikviesti „Žalgirio“, „Lietuvos ryto“ ar „Neptūno“ krepšinio komandą.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras