Pasieniečių šunys rungiasi meistriškumo čempionate (0)

VSAT inform. | rvp@pasienis.lt

2014-05-28 07:09
VSAT nuotrauka

Rytoj prasidės iškilminga VSAT tarnybinių šunų meistriškumo čempionato nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. VSAT archyvo nuotrauka

Pagėgiuose prasidėjo šešioliktasis Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnybinių šunų meistriškumo čempionatas. Geriausias pasienietis-keturkojis paaiškės po trijų dienų varžybų, ketvirtadienį.

Tarnybinių šunų meistriškumo čempionate varžėsi Lietuvos pasienį sergstintys šunys iš Ignalinos, Vilniaus, Varėnos, Lazdijų, Pagėgių, Pakrančių apsaugos ir Ignalinos atominės elektrinės apsaugos rinktinių bei VSAT Užsieniečių registracijos centro. Tai geriausi iš geriausių VSAT tarnaujančių keturkojų, kurie buvo pripažinti nugalėtojais atrankos varžybose savo padaliniuose. Svečių teisėmis čempionate dalyvavo policijos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai ir jų dresuojami keturkojai.

Kiekvieną komandą sudarė 2 kinologai ir jų augintiniai. Kova vyko individualioje ir komandinėje įskaitose. Po čempionato atidarymo šunys varžėsi vietovės apieškos ir žmogaus paieškos rungtyse VSAT Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos saugomame sienos su Rusija ruože.

Vakar Viešvilės apylinkėse tarnybiniai keturkojai demonstravo savo sugebėjimus pėdsekystės rungtyje. Ketvirtadienį ryte šuns elgsenos rungtis bus organizuota Pagėgių rinktinės stadione (Klaipėdos 6, Pagėgiai). Ten pat 13 val. prasidės iškilminga VSAT tarnybinių šunų meistriškumo čempionato nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Jos metu bus paskelbtas geriausias iš geriausių pasieniečių šunų, kuris su savo kinologu įgis teisę atstovauti VSAT svarbiausiose užsienyje vyksiančiose varžybose.

Iš viso Lietuvos valstybės sienos apsaugoje šiuo metu tarnauja daugiau kaip 150 tarnybinių šunų. Jie yra nepamainomi pagalbininkai sulaikant sienos pažeidėjus, kontrabandininkus ir kitus nusikaltėlius, aptinkant narkotines ir kitas draudžiamas medžiagas. Neretai pasieniečių keturkojų pagalbos prireikia dingus žmonėms ar aiškinantis vagystes.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras