Joninių šventei Rambyno regioniniame parke suteiktas naujas titulas(3)

Ieva MOCKUTĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-06-23 23:27

Autorės nuotrauka

Birželio 23-ąją Rambyno regioniniame parke vyko tradicija tapusi Joninių šventė. Šventė nustebino žiūrovų ir muzikantų gausa bei naujuoju titulu. Rambyno Joninių šventei suteiktas Tautinio paveldo produkto sertifikatas, kuris yra antrasis Pagėgių krašte. Taip pat suteiktas ir naujas pavadinimas. Nuo šiol šventė vadinsis „Rambynas. Joninės Mažojoje Lietuvoje“.

Penktadienio vakare prasidėjusi Joninių šventė buvo atidaryta iškilmingu šokiu, aukuro ugnies įžiebimu, Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio ir garbės piliečių Marijos ir Martyno Purvinų pasveikinimais. Sugiedoję tautišką giesmę, šventės dalyviai persikėlė į pagrindinę aikštę, kurioje klausėsi koncerto. Muzikinius kūrinius klausytojams dovanojo chorai iš Pagėgių, Šilutės ir Klaipėdos. Vyko ir Joninių apeigos su Kėdainių, Telšių, Vilkaviškio, Trakų, Pagėgių folkloro kolektyvais, pristatyti tautiniai kostiumai. Uždegus Joninių laužą ir išplukdžius gėlių vainikus į Nemuną, šventės dalyvius būriuotis prie scenos ir šokti kvietė atlikėjas Edgaras Lubys.

Po vidurnakčio, suradus paparčio žiedą, Joninių šventė tęsėsi Martyno Jankaus muziejuje, kuriame vyko Trakų kultūros rūmų Karališkojo teatro spektaklis, skambėjo atlikėjų Ado Nausėdos ir Aleksandro Makejevo muzikiniai intarpai. Išaušus – saulės sutiktuvės, prausimasis ryto rasoje, pusryčiai pas Martyną Jankų.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras