Nušauto pasieniečių šuns istorija klampina „tvarkiečių“ partiją(15)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-10-05 12:08

Kęstą Komskį (dešinėje) ginti stojo partijos pirmininkas Rolandas Paksas. Redakcijos archyvo nuotrauka

Praėjusią savaitę Valstybės sienos apsaugos tarnyba pranešė apie kontrabandinių cigarečių  radinį ir kaip įtariama, jų pasiimti atvykusį Pagėgių gyventoją. Tuo pat metu pranešta ir apie nelaimę – vykdant  pasišalinusių asmenų paiešką Bitėnų kaimo ribose nušautas bėglių pėdsakais sekęs tarnybinis belgų aviganis Ramzis. Mūsų redakciją ir visą šalies žiniasklaidą tuoj pat pasiekė žinia, kad iš medžioklinio šautuvo šunį nušovė Pagėgių savivaldybės mero ir Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio brolis Arvydas Komskis. Tiek K. Komskis, tiek iš areštinės išėjęs A. Komskis žurnalistams versijas dėl šio įvykio vis keitė. Paskutinė – kad A. Komskis šunį palaikė vilku ir šovė žemyn, tačiau šovinys atšoko ir pataikė į Ramzį. Dėl šio įvykio susipriešino net politikai. Po to, kai nušovusiojo brolis pareiškė, kad tyrimą dėl nušauto šuns perimtų generalinė prokuratūra Seimo pirmininkė dėl tokių pareiškimų, K. Komskį paragino trauktis iš seimo vicepirmininko posto.

Radę cigaretes pasieniečiai paliko pasalą

Oficialioje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) informacijoje skelbiama tik tiek, kad operacijos metu Bitėnų kaimo teritorijoje bėglių pėdsakais sekusį tarnybinį belgų aviganį Ramzį staiga medžiokliniu šautuvu nušovė medžiotojas, Šilutės gyventojas.

VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pasieniečiai praneša, kad radę įtartinų pėdsakų ir įtarę, jog galėjo būti neteisėtai kirsta Lietuvos siena su Rusija, einanti Nemunu, pradėjo tikrinti aplinkines vietoves. Šereitlaukio kaimo prieigose, miške, maždaug už kilometro nuo Nemuno, pasieniečiai aptiko septynias cigarečių prikrautas dėžes, apvyniotas polietileno plėvele. Iš viso rasta 3500 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos banderolėmis. Čia ir buvo palikta VSAT pareigūnų pasala.

Pabėgusiųjų paieškai pasitelkė šunį

Dieną į šią vietą atvažiavo automobiliai „Subaru Legacy“ ir „Škoda Octavia“. Neabejojama, kad jie atvyko pasiimti kontrabandinio krovinio. Pasaloje buvę pasieniečiai vieną atvykėlių, 31-erių Pagėgių gyventoją, sulaikė, kai šis atėjo prie krovinio. Kiti trys vyrai spruko į mišką.

Jų paieškai buvo pasitelktas Bardinų užkardos kinologas su trejų metų belgų aviganiu Ramziu. Keturkojui buvo duota komanda sekti bėglių pėdsakais. Šuo juos užuodė ir mišku pasieniečius vedė apie tris kilometrus.

Nedaug trūko, kad A.Komskis būtų pašautas 

Buvo šviesu, kai staiga belgų aviganiui judant miško keliuku pasigirdo šūvis. Pėdsekystę vykdęs šuo nuo vienintelio šūvio nugaišo iškart. Ramzis buvo su specialia šviesą atspindinčia liemene, ant kurios yra VSAT skiriamieji ženklai. Šis įvykis galėjo pasibaigti dar skaudžiau. Kai kinologas, Ramzio šeimininkas, išgirdo šūvį ir pamatė kritusį augintinį, jis pamanė, kad šunį nušovė persekiojami kontrabandininkai. Pasienietis jau buvo išsitraukęs tarnybinį ginklą ir pasiruošęs ekstremaliai situacijai. Tačiau tolėliau pamatęs medžiotoją jis žaibiškai įvertino situaciją ir ginklo nepanaudojo.

Į incidento vietą buvo iškviesti Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Pagėgių agentūros darbuotojai. Pagėgių rinktinės pasieniečiai pradėjo du ikiteisminius tyrimus – dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo ir dėl turto sunaikinimo.

Prie cigarečių sulaikytas pagėgiškis ir Ramzį nušovęs šilutiškis uždaryti į areštinę. Medžioklinis ginklas, cigaretės ir automobiliai „Subaru Legacy“ bei „Škoda Octavia“ saugomi Pagėgių rinktinėje.

VSAT pareigūnai pranešime spaudai rašo, kad Ramzis buvo vienas geriausių ir perspektyviausių sieną su Rusija saugančios Pagėgių rinktinės tarnybinių šunų. Jis buvo puikiai dresuotas ir prieš metus išlaikęs aukščiausiąją pasieniečių šunims suteikiamą kategoriją.

Broliai Komskiai medžiojo atskirose grupėse

Tądien medžioklėje su kita grupe medžiojęs Arvydo Komskio brolis, Rambyno medžiotojų būrelio vadovas Zenonas Komskis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad incidento nematė, nes medžiojo atskirai. Esą buvo trys grupės. Žurnalistei jis sakė, kad po incidento su broliu Arvydu bendravo labai trumpai, be to, vyksta tyrimas, tad atskleisti detalių jis negalįs. Kuriam laikui sulaikytas brolis, Z.Komskis teigė nežinantis.

– Jie vijosi. Išlindo tas šuo ir atbėgo. Tas išsigando ir iššovė. Kas ten žino? Išsigando, aišku. Šuo įsiaudrinęs buvo. Vijosi kažką, – kalbėjo Z.Komskis.   

Jis sakė, kad pasieniečiams padėjo surasti kelią iki incidento vietos. Atskleidė, kad ir pats buvo apklaustas.

Uždarytas į areštinę Klaipėdoje

Tyrimą kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūra. Prokuroras Gintautas Tranelis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad A.Komskis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę Klaipėdoje antradienį, apie19 valandą, 48 valandoms. Jam pareikšti įtarimai dėl svetimo turto sunaikinimo.

Griebiasi šiaudo 

Portalas 15min.lt  pirmadienį paskelbė dar vieną detalę susijusią su šia skaudžia istorija. Medžioklėje tarnybinį pasieniečių šunį nušovusio Arvydo Komskio artimieji, atrodo, griebiasi paskutinio šiaudo bandydami įrodyti, kad tarnybiniai pasieniečių šunys būna agresyvūs ir užpuola žmones. Savaitgalį 15min.lt esą pasiekė du su broliu lemtingoje medžioklėje dalyvavusio ir ikiteisminiame tyrime apklausto Zenono Komskio vadovaujamos Pagėgių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos dokumentai, kurie neva turėtų patvirtinti, kad šiemet pavasarį tarnybiniai Bardinų pasienio užkardos šunys užpuolė vietos gyventojus. Tačiau žurnalistų pakalbinti asmenys užpuolimus dėl šunų agresijos paneigė.

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras