Valdančioji dauguma opozicijos argumentų neišgirdo(2)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-07-10 13:17
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Posėdžiauja Pagėgių savivaldybės taryba. Autorės nuotrauka

Praėjusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje buvo numatyta svarstyti bendruomenei „Lumpėnų strazdas“ aktualų klausimą – spręsti, ar tvirtinti bendrovės „Amberwind“ pateiktą detalųjį planą dėl vėjo jėgainių parko statybos Pagėgių ir Lumpėnų seniūnijose.

Labai aktyvi bendruomenės pirmininkė Gražina Jankauskienė šį kartą į posėdį neatvyko, nes tuo pačiu metu Klaipėdos administraciniame teisme turėjo išklausyti nutartį dėl bendrovės „Baltijos vėjas“ vėjo jėgainių statybos. Taryba patvirtino UAB „Amberwind“ pateiktą detalųjį planą dėl 30 vėjo jėgainių parko statybos, nors bendruomenė „Lumpėnų strazdas“ Klaipėdos administraciniam teismui yra apskundusi Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento teigiamas išvadas dėl vėjo jėgainių parko statybos Pagėgių ir Lumpėnų seniūnijose.

Opozicijos atstovai siūlė atidėti svarstymą klausimo dėl detaliojo plano tvirtinimo vėjo jėgainių parko statybai Pagėgių ir Lumpėnų seniūnijose, kol Klaipėdos apygardos teisme bus išnagrinėtas bendruomenės „Lumpėnų strazdas“ skundas. Opozicijos atstovas Edgaras Kuturys prašė surengti gyventojų apklausą, teigė, kad pas mus per didelės leistinos triukšmo normos, nustatyti per maži  atstumai nuo jėgainių iki gyvenviečių ir gyvenamųjų namų.

– Siūlau nepritarti sprendimui ir neštampuoti vėjo jėgainių, kad iš Lietuvos nebėgtų žmonės, – sakė E.Kuturys.

Romualdas Jarusevičius atkreipė dėmesį, kad Pagėgių savivaldybėje bus didelis vėjo jėgainių tankis, nerimavo, kas matuos jų keliamą suminį triukšmą.

Tačiau sprendimas buvo priimtas – patvirtintas detalusis planas dėl vėjo jėgainių parko statybos 26 sklypuose, kurie užima maždaug 200 hektarų plotą Pagėgių ir Lumpėnų seniūnijose.

Pakalbinta, kaip vertina šį tarybos sprendimą, „Lumpėnų strazdo“ bendruomenės pirmininkė sakė:

– Kol neišnagrinėtas mūsų skundas Klaipėdos administraciniame teisme, šis tarybos sprendimas yra niekinis. Vieną teismą dėl vėjų jėgainių statybos jau laimėjome. Tą dieną, kai vyko Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis, važiavau išklausyti nutarties Klaipėdos administraciniame teisme kitoje byloje. Džiaugiamės, kad pavyko sustabdyti bendrovės „Baltijos vėjas“ vėjo jėgainių invaziją – panaikinti Pagėgių tarybos patvirtinti detalieji planai, nes jie rengti ir priimti nesilaikant nustatytos tvarkos. Kovosime toliau visais frontais, kad jėgainės negožtų mūsų gyvenimo, kad jos būtų statomos protingu atstumu nuo namų.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras