Pagėgiškių kivirčas baigėsi, teismai tęsiasi(4)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2015-01-27 09:12

Garbaus amžiaus Zita Valentukevičienė atkakli – teisingumo siekia tik teisinėmis priemonėmis. Autorės nuotrauka

Pernai rugsėjo pradžioje rašėme apie Pagėgiuose gyvenančias garbaus amžiaus moteris Zitą ir Zosę. Anksčiau buvusios draugės šiandien pagėgiškės tapo priešėmis. Viena jų pasijuto antrosios apšmeižta ir ketino kreiptis į teismą. Nors daug kas garbaus amžiaus moterį nuo to atkalbinėjo, įžeistoji pasiekė savo: jos skriaudikė pripažino kaltę ir įsipareigojo sumokėti moralinę kompensaciją. Zita rengiasi kovoti toliau. Mat žurnalistų straipsnį pakomentavusieji, jos nuomone, taip pat ją apšmeižė.

Straipsnis „Nuo draugystės iki neapykantos – vienas žingsnis“ publikuotas rugsėjo pradžioje. Tąsyk kalbinome abi konflikto puses. Zita Valentukevičienė išsamiai papasakojo apie draugystę su Zose Zandoviene, savo versiją išklojo ir pastaroji.

 – Pati juk yra nusižengusi prieš mane. Viską pasiėmė, kas jai patiko, kai mano daiktai buvo jos namuose sudėti. Kodėl pas ją pasidėjau? Krausčiausi: jos vyrui daviau 20 litų, kad automobiliu pergabentų mano mantą, o pati dviračiu iš paskos išskubėjau. Sakiau, kad be manęs nieko nekraustytų. Bet kur tau. Kai įvažiavau į kiemą, jau pusė daiktų buvo sunešta į Zitos namus, – rugsėjį kalbėjo Z.Zandovienė. – Net ir už šiaurietiškojo ėjimo lazdas vietoj 80 paėmė 150 litų. Guodžiasi, kad sūnui dalies pinigų neatidaviau.

Z.Valentukevičienė aiškino norėjusi draugei padėti: suradusi butą savo daugiabutyje, jos sūnus atlikęs jame remontą, o kol jis vyko, draugei leidusi laikyti rakandus savo ir vyro butuose. Su sūnumi už remonto darbus Z.Zandovienė, Z.Valentukevičienės žodžiais, taip ir neatsiskaitė. O štai dėl neteisingai, jos nuomone, Pagėgiuose paskleistų paskalų pastaroji kreipėsi į Tauragės rajono apylinkės teismą.

Vilniaus gatvėje, sename septynių butų daugiabutyje, gyvenanti Zitos ir Juozo Valentukevičių šeima – Pagėgių senbuviai. Jie sako čia gyveną apie 60 metų. Taip gyvenimas susiklostė, kad savų vaikų šeima neturi, užtat užaugino du svetimus. Tarp vaikų ir tėvų susiklostė puikūs santykiai. Sūnus Marius iki šiol jį užauginusią moterį meiliai vadina mamyte, stengiasi padėti tėvams kuo tik gali. Dukra Asta gyvena Vilniuje, tad į Pagėgius užsuka rečiau.

Norėdama „nuplauti“ šeimos vardą, Zita dėl šmeižto kreipėsi į teisėsaugą. Tauragės rajono apylinkės teisme buvo nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje Z.Valentukevičienė kaltinimus ją apšmeižusiai Z.Zandovienei pareiškė privataus kaltinimo tvarka. Teismo ji prašė iš kaltininkės priteisti 10 tūkstančių litų moralinės kompensacijos. Posėdžio metu abi garbaus amžiaus pagėgiškės susitaikė. Teismas patvirtino šalių sudarytą susitarimą dėl turtinių reikalavimų ir baudžiamąją bylą nutraukė. Pagėgiškės susitarė, kad Z.Valentukevičienė už šmeižtą dovanos, jeigu Z.Zandovienė jai sumokės 3000 litų. Šiuos pinigus Z.Zandovienė įsipareigojo sumokėti per 10 mėnesių.

Jau šios bylos nagrinėjimo metu Z.Valentukevičienė minėjo, kad paskelbus minėtą straipsnį „Tauragės kurjerio“ internetiniame puslapyje pasipylė įžeidžiantys komentarai. Dėl vieno jų moteris vėl kreipėsi į teismą. Tiesa, pirmiau, gruodį, Z.Valentukevičienė kreipėsi į Pagėgių policijos komisariatą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl ją įžeidusio komentaro.

Komentatorius, pasivadinęs slapyvardžiu „vai vai“, rugsėjo 26 dieną rašė, esą Zita manipuliuoja savo užaugintais vaikais ir nuolat visus skundžia. Policijos tyrėja ikiteisminio tyrimo dėl galimo Z.Valentukevičienės šmeižimo nepradėjo, nes neįžvelgė nusikalstamos veikos požymių. Tačiau garbaus amžiaus pagėgiškė rankų nenuleido – tokį policijos sprendimą apskundė Tauragės apylinkės prokuratūrai. Ši nusprendė, kad policijos nutarimas teisėtas.

– Nežinau, kodėl pareigūnams atrodo, kad komentatorius manęs neįžeidė. Aš įsitikinusi, kad šiuo komentaru būtent to ir siekta: mane, mano šeimą sumenkinti. Be to, ten rašoma absoliuti netiesa. Noriu, kad teisybė būtų atstatyta, – sakė prokuroro nutarimą Tauragės rajono apylinkės teismui apskundusi Z.Valentukevičienė.

Kai kalbėjomės, moteris dar nežinojo, ką nuspręs teismas, bet netrukus ji gavo teisėjo Albino Baziliaus pasirašytą jai palankų sprendimą: policijos tyrėjos bei prokuroro nutarimus naikinti ir įpareigoti prokurorą R.Aukštakalnį ikiteisminį tyrimą pradėti.  

– Jeigu teismas mano, kad tyrimą reikia pradėti, mes jį pradėsime, – tolimesnę proceso eigą komentavo R.Aukštakalnis. – Jeigu tyrimo metu komentaro autorius bus nustatytas, ponia privataus kaltinimo tvarka galės kreiptis į teismą.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras