Pristatyta knyga apie Pagėgių savivaldybės kūrėjus(2)

Eugenijus SKIPITIS

2012-01-11 07:10
Eugenijaus Skipičio nuotrauka

Knygos „Kūrėjų pėdsakais“, skirtos Pagėgių kraštui, autorius Benjaminas Kondratas Pagėgių viešojoje bibliotekoje. Autoriaus nuotrauka

Pagėgių viešojoje bibliotekoje pristatyta septintoji Benjamino Kondrato knyga „Kūrėjų pėdsakais“, skirta su Pagėgių kraštu susijusiems raštijos darbininkams. Daugelis įvairių epochų talentingų žmonių šiame krašte paliko neišdildomus savo kūrybos pėdsakus, kuriuos pabandė atgaivinti knygos autorius.

– Neįamžinti su Pagėgiais susijusių kūrėjų būtų nuodėmė. Kad taip neatsitiktų, ėmiausi sudėtingo ir kruopštaus darbo. Ačiū bibliotekos direktorei Elenai Stankevičienei, iš kurios sulaukiau pagalbos ir patarimų. Dabar, kai knyga guli ant stalo, matome savo klaidas, suprantame, kad ne visos biografijos, turėjusios būti šioje knygoje, parašytos. Viliamės, kad antrajame šios knygos leidime kai kurias spragas pavyks ištaisyti. Džiaugsiuosi, jeigu ši knyga ras vietą mokyklų bibliotekose, o krašto lituanistai iš jos pasisems žinių literatūros pamokoms, – knygos pristatyme sakė B.Kondratas.
Nuo Mažvydo iki Martyno Jankaus, nuo aušrininkų iki dabartinių šio krašto literatų: per 300 puslapių turinčiame leidinyje galima rasti ir žinomų, ir rečiau prisimenamų literatų, spaudos darbuotojų, kalbininkų, istorikų biografijas. Nors knygos metrikoje parašyta, kad jos leidimą rėmė Pagėgių savivaldybės administracija ir Seimo narys Kęstas Komskis, nei Seimo nario atstovų, nei vietinės valdžios vyrų renginyje nebuvo.
Knygos „Kūrėjų pėdsakais“ pristatyme debiutavo dainuojamosios poezijos atlikėjas, pagėgiškis Alvydas Bajoras.
Iš Tauragės kilęs lituanistas, mokytojas ekspertas ir literatas 2010 m. išleido šeštąją knygą „Kūrėjų pėdsakais“, kuri buvo skirta Tauragės kraštui. Pasak knygos autoriaus, Tauragės savivaldybė itin aktyviai ir geranoriškai parėmė knygos leidimą.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras