Pakelės šienaujamos tik pagal grafiką(0)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-07-23 14:08

Kelių priežiūrai skirtų lėšų taupymas verčia važiuoti pro apžėlusias pakeles. Pagal kelininkų parengtus taupymo planus rytoj paskutinį kartą šią vasarą Lietuvoje bus nušienautos pakelės. Vėliau žolė bus šienaujama tik spalio 15 dieną.

Lėšos sumenko keliais milijonais 

Valstybinė kelių direkcija šiemet Tauragės apskrities kelių priežiūrai skyrė trimis milijonais litų mažiau nei pernai. Valstybinius apskrities kelius prižiūrinti įmonė „Tauragės regiono keliai“ šiemet turi išsiversti iš valstybės gaudama 14 milijonų litų (pernai buvo gauta 17 milijonų litų). Vytautas Povilaika, „Tauragės regiono kelių“ direktorius, teigia, kad dėl to tenka taupyti daugelyje sričių.

– Realiai mes negausime dar daugiau, nei sumažino Kelių direkcija. Mes jau dabar matome, kad gausime kur kas mažiau pajamų ir už papildomus darbus, kuriuos mus samdo atlikti įvairios įmonės, – „Tauragės kurjeriui“ sakė regiono kelininkų vadovas.

Anot jo, kasmet kelininkai uždirbdavo dar apie 4 milijonus litų papildomų pajamų. Planuojama, kad geriausiu atveju šiemet pavyks uždirbti 800 tūkstančių litų.

 

Tikisi sutaupyti milijoną

Tikimasi, kad taupymo planas, kuriam pritarė ir Valstybinė kelių direkcija, šiemet padės Tauragės apskrities kelininkams sutaupyti apie milijoną litų. Būtent šiame plane ir numatyta, kad pakelės šiemet bus šienaujamos tik tris kartus per metus. Pasak V.Povilaikos, Valstybinė kelių direkcija ne tik pritarė tam, bet ir patvirtino bendrą visoms Lietuvos regioninėms kelių įmonėms grafiką – pakelės turi būti šienaujamos birželio, liepos ir spalio penkioliktomis dienomis. Ankstesniaisiais metais pakelės buvo šienaujamos nuolat, todėl pakelėse ir magistralių žaliojoje vejoje žolė buvo beveik kaip stadionų veja. V.Povilaika sakė, kad šiemet ir magistralėje žolė šienaujama pagal taupymo plane patvirtintą grafiką.

 

Pasekmės gali pasimatyti po kelerių metų

Taupydami kelininkai atsisakė ir kai kurių kitų darbų. Šiemet jie nebetvarko valstybinių žvyrkelių sankasų, nebetaisomi ant asfaltuotų kelių atsiradę įtrūkimai. Anot V.Povilaikos, to pasekmių automobilininkai gal dar nepajus po metų. Tačiau po dvejų–trejų metų duobių gali ypač padaugėti. Taupymas privertė perpus sumažinti investicijoms skirtas lėšas, todėl šiemet nebus perkama naujos technikos ir įrangos.

– Metus galime nepirkti naujos technikos, bet kas toliau? Anksčiau įsigyta technika dirba kasdien ir dirbdama ji dėvisi. Ar nebus taip, kad taupymas atsisuks antru galu? – abejojo V.Povilaika.

Taip pat šiemet beveik nebeįrengiami nauji eismo saugumui skirti kelio atitvarai.

 

Atleido darbuotojus, nebemoka pašalpų

Nuo metų pradžios iš Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Pagėgių kelių tarnybų atleista 30 darbuotojų, o visiems likusiems atlyginimai sumažinti penktadaliu. Šios priemonės – taip pat taupymo plano dalis. Be to, kiekvieną mėnesį visiems darbuotojams paskelbiamos dviejų dienų prastovos, nebemokamos socialinės išmokos. Anksčiau 20 procentų pelno buvo skiriama darbuotojų socialinėms išmokoms – pašalpos artimų giminaičių mirties atveju, gimus vaikui, gimtadienių proga. V.Povilaika sakė, kad šiuo metu palikta tik vienos rūšies išmoka – pašalpa mirus įmonės darbuotojui. Ištikus tokiai netekčiai, mirusiojo šeimai būtų išmokama maždaug 1600 litų pašalpa.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras