Keičiasi reikalavimai vairuotojams(4)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2014-03-31 15:55
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Vasaros metu keičiasi reikalavimai vairuotojams: būtina pasikeisti padangas, o važiuoti galima greičiau. Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Nuo balandžio 1-osios iki spalio 31-osios Lietuvos keliais galima riedėti greičiau: automagistralėse iki 130 km/h, greitkeliuose – iki 110 km/h. Taip pat policija atkreipia vairuotojų dėmesį, kad iki balandžio 10 d. būtina pakeisti automobilių dygliuotas padangas vasarinėmis.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia transporto priemonių vairuotojų dėmesį, kad nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu, greitkeliuose - ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu. Iki balandžio 10 d. būtina pakeisti transporto priemonių dygliuotas padangas į nedygliuotas.

Vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis, nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. automagistralėse lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu, greitkeliuose - ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu. Primename, kad gyvenvietėse visoms transporto priemonėms leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 50 km/val. greičiu.

Kelių eismo taisyklėse akcentuota, kad vairuotojas privalo važiuoti neviršydamas leistino greičio. Pasirinkdamas važiavimo greitį, vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, ypač vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę ir krovinį, meteorologines sąlygas, taip pat eismo intensyvumą, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties. Vairuotojas turi sulėtinti greitį ir prireikus sustoti, jeigu to reikia dėl susidariusių aplinkybių, ypač kai blogas matomumas.
Kelių eismo taisyklių 241 punkte reglamentuota, kad nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras