Savaitgalį Tauragėje viešės ralio „Aplink Lietuvą 2014“ dalyviai(1)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-08-13 14:40

Sporto teisėjų veteranų klasėje pernai neblogai sekėsi Levono Vitaus ir Stanislovo Aukštkalnio ekipažui. Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Šį savaitgalį, rugpjūčio 15-17 dienomis, šalies keliais zvimbs ralio „Aplink Lietuvą 2014“ automobiliai. Pirmoji varžybų diena baigsis automobilių slalomu Tauragėje. Iš mūsų miesto sportininkai startuos antrosios ralio dienos rytą. 

Šiųmetis ralis „Aplink Lietuvą“ – jau 22-asis. Jo dalyviai tradiciškai varžysis dėl garbingiausio trofėjaus – Lietuvos Respublikos Prezidentės taurės. Kitų įskaitų nugalėtojams bus teikiamos Susisiekimo, Socialinės apsaugos ir darbo, Krašto apsaugos ministrų, Kūno kultūros ir sporto departamento prie LRV generalinio direktoriaus, Lietuvos automobilių sporto federacijos, Lietuvos automobilių klubo, Lietuvos automobilininkų sąjungos, savivaldybių taurės ir diplomai. Tradicines sporto varžybas organizuoja Lietuvos automobilių klubas.

Šis ralis sunkiai įsivaizduojamas be Tauragės automobilių sporto meistrų, dabar jau senjorų, ekipažų. Šįkart Tauragės automobilių sporto klubas „Gralis“ į varžybas siunčia du ekipažus: 17-uoju numeriu užregistruotą Stanislovo Aukštkalnio ir Levono Vitkaus (VAZ 21011) bei 41-uoju numeriu ženklinamą Prano Dirginčiaus ir Danieliaus Saukevičiaus („Moskvič IŽ 412“).

Iš viso prie starto linijos Kaune (prie sporto arenos „Žalgiris“) turėtų išsirikiuoti apie 70 ekipažų. Visi varžybų dalyviai turi įveikti apie 1000 kilometrų. Be to, daugelyje pravažiuojamų miestų ir miestelių vyks papildomos sportinės rungtys. Iš viso tokių numatyta 25-ios. Tauragėje tradiciškai vyks autoslalomo rungtis. Planuojama, kad ralio dalyviai Tauragę pasieks pirmosios dienos vakare – pirmojo startavusio ekipažo mūsų mieste (prie Vytauto stadiono) laukiam apie 18 valandą. Vienas iš dviejų Tauragės ekipažų vairuotojų, D.Saukevičius, sako, kad visi sportininkai turėtų suvažiuoti maždaug per dvi valandas.

– Paprastai startas duodamas kas dvi minutes. Jeigu startuos 70 ekipažų, vien tik startas nusitęs daugiau nei dvi valandas. Mudu su Pranu startuosime vieni paskutiniųjų (po senjorų prie starto linijos rikiuosis tik neįgalieji), tad ir atvažiuosime apie 19.30-20 val. Šiemet ralio dalyviai Tauragėje užsiliks ilgiau nei pernai (praėjusiais metais ralio dalyviai į Tauragę atvažiavo vidurdienį ir įveikę slalomo trasą skubėjo toliau – aut.past.). Organizatoriai numatė, kad sportininkai dieną užbaigs šventine rikiuote Tauragės Pilies aikštėje. Ten tauragiškiai ir miesto svečiai galės iš arčiau susipažinti tiek su sportininkais, tiek su jų „žirgais“. Ralio dalyvių nakvynė taip pat numatyta Tauragėje. O antrosios dienos startas vėl bus duotas mūsų mieste, – pasakojo ilgametis ralio dalyvis, automobilių sporto entuziastas D.Saukevičius.

Rugpjūčio 16 d. (šeštadienį) antrąją ralio dieną sportininkai skubės į Šiaulius, kur prie „Tilžės“ prekybos centro džiugins slalomo žiūrovus, vienu metu važiuodami poromis (po 2 automobilius), po to tęs varžybas Šiaulių kartodrome, kur jų lauks siaura vingiuota asfalto danga.

Iš Šiaulių ralio dalyviai pajudės link Panevėžio. Pakeliui lenktyniaus žvyruotame ir dulkėtame Radviliškio rajone prie Šeduvos, Raudondvario hipodrome. Po to užsuks į Panevėžio miestą, pasieks Kupiškį, Uogienius ir po rungties kroso trasoje skubės varžytis Rokiškyje. Zarasai lauks sporto aistruoliams gerai žinomoje saloje, kur automobilių ekipažai poromis demonstruos savo sugebėjimus ovalioje žvyrro trasoje. Tradiciškai nemažas autosporto gerbėjų būrys lauks ralio dalyvių Visagino gatvėse, o prieš saulėlydį Utena jiems neleis atsipalaiduoti sudėtingoje rungtyje miesto aikštėje. Kita rungtis vyks Anykščių kartodrome.

Ukmergės kroso trasą sportininkai pasieks sutemus, todėl automobiliai turės įveikti žibintais apšviestus sudėtingus posūkius. Po to Širvintų rajone vyks tikslaus pravažiavimo rungtis nakties metu. Vilnių pirmieji varžybų dalyvių automobiliai pasieks jau naktį (iš šeštadienio į sekmadienį) ir parkuosis prie viešbučio „Campanile“, Minsko pl.14 (netoli Vilniaus oro uosto).

Rugpjūčio 17 d. (sekmadienį), apie 9 val., ralistų lauks sportinė rungtis Vilniaus mieste. 12.30 val. planuojama skelbti preliminarius varžybų rezultatus, o 13.30 val.

dalyvių automobilių kolona pajudės į iškilmingo finišo vietą – S.Daukanto aikštę prie Prezidentūros.

Prieš atvykstant į Tauragę, sportininkai startavę 10 valandą Kaune turės įveikti slalomo rungtį Kauno mieste, važiuos lenktyniauti keturiose rungtyse Kačerginės „Nemuno žiedo“ asfalto-žvyro

trasoje. Birštone lauks dar viena slalomo rungtis, iš kur sportininkai pajudės į Alytų. Veisėjų autodrome sportininkai galės pasitikrinti savo meistriškumą ir technikos paruošimą. Marijampolėje vyks rungtis kroso trasoje, o prieš pasukant į Tauragę sportininkų varžysis jau pamėgtoje ir šiemet pakeitusioje konfigūraciją Jurbarko karjero trasoje. 

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras