Kaimų žvyrkelių duobių neatlaiko ir lengvieji automobiliai, ir autobusai (4)

Virginijus JUŠKYS | virginijus@kurjeris.lt

2015-10-26 14:51

Spalio 21-ąją žvyrkelyje tarp Mažonų ir Šakviečio kaimų darbavosi VĮ „Tauragės regiono keliai“ technika. Autoriaus nuotrauka

Dardėti žvyrkeliu ne itin malonu. „Tauragės kurjerio“ skaitytojai tikina, kad situacija kelyje Mažonai–Šakvietis–Vaitimėnai nesikeičia jau daug metų. Šiais metais dar blogiau – žvyrkelį lyginančių greiderių šiuo keliu važinėjantys žmonės sako nematę jau kokius du mėnesius. Tad lūžta ne tik gyventojų automobiliai, bet ir maršrutu Tauragė–Vaitimėnai važinėjantys Tauragės autobusų parko autobusai.

Jokia technika neatlaiko

Kam kasdien tenka važinėti Lietuvos vieškeliais, tikrai turėtų suprasti į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinusią moterį, gyvenančią Tauragės rajone, kažkur tarp Mažonų ir Šakviečio. Mūsų skaitytoja teigia, kad žvyro dangos kelias Mažonai–Šakvietis–Vaitimėnai yra labai blogos kokybės, greideriuojamas (lyginamas) itin retai, tad važiuoti juo yra viena kančia.

– Laužome savo automobilius, nuolat vėluojame į darbą, mūsų vaikai – į pamokas. Pastaruoju metu vis vėluoja ir maršrutu Tauragė–Mažonai–Vaitimėnai kursuojantys autobusai, o jų vairuotojai skundžiasi, kad šiame kelyje yra laužomas Tauragės autobusų parko keleivinis transportas, – aiškino laikraščio korespondentui moteris.

Su klausimu, ar tiesa, kad šiuo maršrutu važinėjantys autobusai lūžta, kreipėmės į Tauragės autobusų parko technikos vadovą Vytautą Nievą. Jis patvirtino, kad mūsų skaitytojos minimas maršrutas išties pats problematiškiausias. Pasak technikos vadovo, autobusų, kurių maršrutai driekiasi žvyrkeliais, nespėjama remontuoti. O maršrutu tarp Tauragės ir Vaitimėnų kursuojantiems autobusams vieškeliais tenka nudardėti (pirmyn ir atgal) kone 90 km.

– Kokia technika gali atlaikyti tokius atstumus važinėjant ne itin geros kokybės mūsų vieškeliais? – klausia V.Nieva.

Autobusų parko technikos vadovas guodėsi, kad per metus net keletą kartų tenka keisti autobusų stabilizatorių įvores, kitas važiuoklės detales. Minimu maršrutu kursuoja nedideli, tačiau gana komfortiški „Mercedes Benz“ autobusai. Pasak V.Nievos, jų važiuoklė nėra pritaikyta mūsų vieškeliams, tad nuolat tenka keisti lūžtančias ir tikrai nemažai kainuojančias šio keleivinio transporto linges. Kad vieškeliai automobiliams yra lyg peilis po kaklu, galėjome įsitikinti apsilankę Tauragės autobusų parko remonto dirbtuvėse. Ten gulėjo perpus lūžusi kone vyro rankos storumo lingė. Štai tokio storumo metalines linges „suvalgo“ vieškeliai – tikino Autobusų parko atstovas.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Vyresni vairuotojai

Ar reikėtų žymėti vyresnių vairuotojų automobilius?

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras