Būsimiems vairuotojams – svarbi žinia(0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2017-08-05 06:58

Renaldo Malycho nuotrauka

Lietuvoje keičiama vairuotojų egzaminavimo tvarka: atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. Tokia lengvųjų automobilių (B kategorijos) egzaminavimo naujovė įsigalios nuo rugsėjo 1 d.

Tokį įsakymą  pasirašė vidaus reikalų ministras. Lietuvai palaipsniui pereiti prie tikro vairavimo patikros ES šalyse narėse vykdomus vairavimo egzaminus audituojantys Tarptautinės vairuotojų egzaminavimo komisijos ekspertai rekomendavo dar 2009 m. Šios rekomendacijos jau kaip pastabos buvo išsakytos ir 2015 m. Ministerijos pranešime spaudai rašoma, kad ši vairavimo praktikos egzamino „Regitroje“ naujovė leis būsimiems vairuotojams pademonstruoti tinkamų sprendimų priėmimo gebėjimus ir skatins vairavimo instruktorius dėmesį mokymo proceso metu sutelkti ne tik į transporto priemonės valdymo įgūdžių meistriškumo mokymą, bet ir į pavojų kelyje atpažinimą, ryžtingo ir atsakingo elgesio svarbą ir jo ugdymą.

„Tokia sistema veikia daugelyje ES šalių. Įvedant naujoves baimintasi, kad sumažės išlaikymo procentas, tačiau tokių tendencijų nepastebėta. Tikiuosi, kad pakeitimas prisidės prie saugesnio eismo ir ypač nepatyrusių vairuotojų atsakingo vairavimo“, – aiškina vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Pasak vairavimo ekspertų, daug dabar aikštelėse atliekamų pratimų realiame eisme neturi jokios prasmės, pavyzdžiui, apsisukimas ribotame plote: jis aikštelėje visiškai bereikšmis, nes iš tiesų egzaminuojamasis turi gebėti teisingai įvertinti savo jėgas apsisukti numatydamas, kaip jo sprendimas paveiks kitų automobilių vairuotojų važiavimą: ar jis spės atlikti manevrą, ar susitvardys jį tęsti, jeigu kas nekantraudamas panaudos garsinį signalą, ar iš akių kontakto veidrodėlyje atskirs, kad kitas vairuotojas leidžia baigti manevrą saugiai.

Sunkvežimių, motociklų, lengvųjų automobilių su priekaba ir kitų tipų transporto priemonių specialiųjų važiavimo manevrų atlikimo egzaminai ir toliau vyks „Regitros“ aikštelėse.

„Tauragės kurjerio“ kalbintas vairavimo mokyklos „Eismo gidas“ vadovas Alvydas Jacikevičius sakė, kad Tauragėje realiame eisme vairavimo egzaminai vyksta jau visi metai.

– Kiek žinau, kituose miestuose – Vilniuje, Kaune iki šiol vairavimo egzaminai vyksta aikštelėse, o Tauragėje laikant vairavimo egzaminą aikštelėje dabar reikia atlikti tik vieną pratimą  – „trišalė sankryža“. Žinoma, judrioje gatvėje laikyti egzaminą kur kas sunkiau nei aikštelėje, ir išlaikymo procentas gal bus mažesnis, užtat vairuotojai jaus didesnę atsakomybę, pratinsis būti atidesni, mokysis ne tik meistriškai vairuoti, bet ir atpažinti pavojus kelyje, elgtis ryžtingai ir atsakingai, – sakė A.Jacikevičius.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras