Tauragės rajono keliuose bus įrengti du vidutinio greičio matuokliai(4)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2017-08-11 07:10

Lietuva užsimojo kovoti su daugiausia avarijų sukeliančiu Kelių eismo taisyklių pažeidimu – greičio viršijimu. Internete sparčiai plinta žemėlapis su pažymėtais kelio ruožais, kuriuose jau artimiausiu metu turėtų pradėti veikti vidutinio greičio fiksavimo įranga. Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) patvirtino, kad jau labai greitai bus net 25 tokios atkarpos. Paviešintas ir oficialus sąrašas su kelių maršrutais ir numeriais bei vieno metro tikslumu įvardintomis naujųjų matuoklių montavimo vietomis. Vidutinis greitis bus skaičiuojamas pagal laiką, per kurį buvo įveiktas žinomo ilgio ruožas. Du tokie greičio matuokliai netrukus bus įrengti ir Tauragės rajono keliuose.

Įrangos veikimo principas labai paprastas – ruožo pradžioje ir pabaigoje kameros užfiksuos transporto priemonės numerį, o sistema pagal laiką apskaičiuos vidutinį greitį. Išskirtinio dėmesio sulauks „mirties keliu“ praminta magistralė „Via Baltica“ – joje bus keturios vidutinio greičio kontrolės atkarpos. Trys tokie ruožai atsiras magistraliniame kelyje, kuris jungia Latvijos sieną, Šiaulius, Tauragę ir Rusijos pasienį. Įrengiamų kamerų vietų sąraše – ir dvi Tauragės rajono vietos: Lauksargiai (Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas 168,944 km) ir Kamščiai (A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas 173,581 km).

Be vidutinio greičio matuoklių, šalyje veikia ir daugiau nei šimtas stacionarių greičio matuoklių, fiksuojančių momentinį greitį. Pastarosiomis savaitėmis dalis jų buvo suprogramuoti taip, kad fiksuotų tiek atvažiuojančių, tiek nuvažiuojančių automobilių greitį, o dalis veiktų be tolerancijos greičio viršijimui. Vieša paslaptis, kad pastaraisiais metais greičio matuokliai suveikdavo tik viršijus greitį daugiau nei 20 km/val., tačiau dabar dalis matuoklių užfiksuos ir menkiausią greičio viršijimą.
LAKD atstovai sako, kad vidutinio greičio matavimo įranga veikia gerokai efektyviau nei įprasti stacionarūs matuokliai, kurie fiksuoja momentinį greitį. Ateityje kontroliuojamo vidutinio greičio ruožų ketinama didinti iki 125.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras