Pokyčių laukia dar dvi miesto sankryžos(15) 

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-01-24 14:15

Artimiausiu metu planuojama pertvarkyti ir sankryžą prie Kultūros rūmų. Autorės nuotrauka

Pasiruošę pirmos žiedinės sankryžos Tauragėje atsiradimui? – tokį klausimą viešai feisbuke tauragiškiams uždavė savivaldybės administracijos direktorius. Ką jis reiškia, ar tikrai greit miesto pakraštyje bus įrengta žiedinė sankryža, paties valdininko tiesiogiai paklausti nepavyko – su „Tauragės kurjerio“ žurnalistais jis bendrauja nenoriai, o į telefono skambučius iš viso neatsiliepia. Lyg ir geriems valdininkų norams nepritaria dauguma tauragiškių ir baksnoja į pirmesnio dėmesio reikalaujančias eismo vietas, jau seniai reikalaujančias spręsti eismo saugumo problemas.   

Po savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio viešo skelbimo feisbuke apie Tauragėje, Pramonės gatvės gale, galimai 2019 m. atsirasiančią žiedinę sankryžą vieni tauragiškiai džiaugiasi, kiti abejoja, ar tikrai tokios sankryžos ten reikia. Nemažai tauragiškių baksnoja į kitas miesto vietas, kur valdininkų dėmesio eismo saugumui užtikrinti, jų nuomone, reikėtų labiau.

Pirmiausia minimos dvi vietos – sankryžos prie didžiojo turgaus ir Kultūros rūmų. Viešai pasisakantieji įsitikinę, kad prioritetas, užtikrinant eismo saugumą mieste, turi būti Dariaus ir Girėno, Veterinarijos bei Bernotiškės gatvių sankryža. Šioje vietoje ne kartą įvyko skaudžių avarijų. O šeštadieniais, turgaus dieną, už galvos stveriasi ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji.

„Sankryža prie Kultūros rūmų kur kas pavojingesnė. Mano nuomone, po „turgaus“ sankryžos prioritetas turi būti Jūros, Vasario 16-osios bei Dariaus ir Girėno gatvių sankirta“, – įsitikinęs vienas internautas. 

Kito tauragiškio nuomone, ryte, vakare ar švenčių metu iš Vasario 16-osios gatvės nuvažiuoti į Kultūros rūmus – misija neįmanoma.

Internautų nepastebėtas nelieka ir faktas, kad planuojamas žiedas, kurio pagrindinis kelias eina į Stragutę, Baltrušaičius, Kunigiškius, ves ir į privatų „Liberty beach“ pliažą. Savivaldybės taryba valdančiųjų balsais pritarė sprendimui be eilės asfaltuoti šį kelią, šalia kurio negyvenama. Verslininkų ir tarybos narių Stankų valdoma „Švyčio“ bendrovė pasižadėjo prie kelio remonto darbų prisidėti 30 proc. Iš rajono biudžeto kelio asfaltavimas atsieis apie 100 tūkst. eurų.

„Matyt, nuo 2019 metų čia bus pats intensyviausias mašinų srautas, pravažiuos milijardai mašinų per parą...“ – šmaikštauja pasisakantieji viešojoje erdvėje ir priduria, kad Tauragės aplinkkelio įrengimas būtų labiau suprantamas.

Savivaldybės Saugaus eismo komisijos pirmininkė vicemerė Virginija Eičienė, paklausta apie žiedinės sankryžos įrengimą Pramonės gatvės gale, „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad savivaldybė rašė užklausimą Automobilių kelių direkcijai.

– Gavome atsakymą, kad sankryžą planuojama įrengti per 2019 metus. Lėšos būtų skiriamos iš Automobilių kelių direkcijos, – komentavo Saugaus eismo komisijos pirmininkė.  

Dėl tauragiškių nuolat minimos sankryžos prie Kultūros rūmų pasiteiravome miesto seniūnijoje. Seniūno pavaduotojas Žilvinas Majus teigė, kad seniūnija savivaldybės Saugaus eismo komisijai teikė siūlymus dėl sankryžos pertvarkos.

– Saugaus eismo komisijoje buvo sutarta, kad šioje sankryžoje, Vasario 16-ios gatvėje, bus įrengta papildoma juosta Šiaulių banko pusėje, kad vairuotojai galėtų sukti į kairę. O ateityje svarstysime ir galimybę apriboti automobilių statymą toje pačioje Vasario 16-osios g. pusėje, – minėjo Ž.Majus, patikslinęs, kad šios priemonės turėtų pagerinti eismą šioje miesto vietoje.

Pasak savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo Aivaro Preikšaičio, per mėnesį jau turėtų būti parengtas projektas sankryžos prie Kultūros rūmų pertvarkai. Kada realiai bus vykdomi darbai, skyriaus vedėjas nesiryžo prognozuoti. Patvirtinus projektą, bus skelbiamas statybos darbų konkursas. Pasak A.Preikšaičio, kol kas neaiškus finansavimo klausimas – dar nesutarta, ar sankryžos pertvarkai bus skirta lėšų iš Automobilių kelių direkcijos, ar iš savivaldybės biudžeto.

Miesto seniūno pavaduotojas Ž.Majus tikisi, kad sankryža bus pertvarkyta dar šiemet.

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras