Sieks gauti pinigų kaimų gatvėms asfaltuoti(6)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2016-08-08 13:01

Viena pirmųjų asfaltuotinų kaimų gatvių sąraše – Norkaičių Ryto gatvė, kurioje – vos keli gyvenamieji namai, tačiau daugybė privačių parduodamų žemės sklypų. Renaldo Malycho nuotrauka

Trečiadienį į posėdį susirinkusi savivaldybės taryba patvirtino, kurios kaimų gatvės ir dviračių takai galėtų būti įrengiami iš europinių lėšų.

Politikai pritarė, kad pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ kaimo gyvenamosiose vietovėse finansavimui gauti būtų teikiami devyni objektai. Pirmuoju sąraše įrašytas Mažonų seniūnijos Norkaičių kaimo pėsčiųjų ir dviračių tako su apšvietimu įrengimas. Po jo – Mažonų seniūnijos Norkaičių kaimo Ryto gatvės ir Tauragės seniūnijos Dapkiškių kaimo Lakštingalų gatvės asfaltavimas, Pilaitės gatvės pėsčiųjų ir dviračių tako su apšvietimu įrengimas.

Savivaldybės administracijai dar tik svarstant šiuos klausimus, dėl Ryto gatvės Norkaičiuose galimo asfaltavimo buvo kilęs skandalas. Šioje gatvėje – vos keli gyvenamieji namai, tačiau šalia jos parduodama daugybė privačių žemės sklypų. Nepatvirtintais duomenimis, verslininkai galėjo daryti įtaką politikams, kad Ryto gatvė būtų įtraukta į finansavimui gauti skirtą programą. Mat asfaltavus gatvę būtų lengviau parduoti sklypus.

Svarstant pastarąjį klausimą, savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė tarybos narius tikino, kad ji „negalvoja apie greta šios gatvės esančius sklypus“. Tačiau tarybos narys Stasys Lapė jai metė repliką – G.Pukelytė gal apie tai ir negalvoja, bet, matyt, yra kas apie tai galvoja. Valdančiųjų atstovas Darius Stankus politiniam oponentui atsakė:

– Galim visai neasfaltuoti gatvių, tuomet niekur sklypai nebrangs.

Toliau sąraše – Gaurės seniūnijos Stragutės kaimo Vėjo gatvės asfaltavimas, Mažonų seniūnijos Mažonų kaimo Vilties gatvės pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimas, Tauragės seniūnijos Dacijonų kaimo Mokyklos bei Kaimynų gatvių šaligatvio ir paviršinių nuotekų tinklų įrengimas, Gaurės seniūnijos Gaurės kaimo paviršinių nuotekų tinklų įrengimas, Žygaičių seniūnijos Šikšnių kaimo Šikšnių g. asfaltavimas. Paskutinis sąraše – Gaurės seniūnijos Milgaudžių kaimo vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimas.

Paklausta, kuo remiantis sudaryta ši eilė, kam teikti prioritetai, savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja G.Pukelytė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad buvo parinkti „didžiausi skauduliai“. Projektinių pasiūlymų nauda ir kokybė, pasak jos, bus vertinami pagal specialiuosius projektų atrankos kriterijus. Pagal atitikimą jiems bus skiriami balai – laikoma, kad projektinis pasiūlymas yra pakankamai kokybiškas, jeigu naudos ir kokybės vertinimo metu jam suteikiamas nustatytas privalomas mažiausias atrankos balų skaičius.

Tauragės regione specialieji atrankos kriterijai šie: projektas įgyvendinamas kaimo gyvenamojoje vietovėje, kurioje yra įstaiga, įmonė, institucija, bažnyčia ar kitas subjektas, projektu sudaromos sąlygos gyvenamosios vietovės kompleksinei socialinei, kultūrinei, ekonominei ir aplinkosauginei plėtrai, projekto investicijomis atnaujinama (tvarkoma, gerinama, rekonstruojama) esama viešoji infrastruktūra, nekuriant naujos, projektu investuojama į kaimo vietovių inžinerinę arba susisiekimo infrastruktūrą (geriamojo vandens tiekimo sistemas ar vandens kokybės gerinimo įrenginius arba paviršinio ar gruntinio vandens surinkimą ir nuleidimą arba vietinės reikšmės kelių, gatvių, jų atkarpų tiesimą ar rekonstravimą).

– Galima teikti ir tokius projektus, kur viso to nėra, tačiau jie automatiškai gaus mažiau balų ir tikimybė laimėti bus mažesnė. Kad toks sąrašas sudarytas, visai nereiškia, jog visi šie projektai finansavimą gaus, – sakė G.Pukelytė.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras