Teismas: abiturientei, šventusiai paskutinį skambutį, teisė vairuoti atimta nepagrįstai(14)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2017-09-12 07:06

Asociatyvi nuotrauka

Tauragės rajono apylinkės teismas išnagrinėjo abiturientės skundą dėl administracinio nusižengimo, kuriuo ji prašė panaikinti policijos pareigūnų paskirtą nuobaudą ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimą už chuliganišką vairavimą. Teismas skundą tenkino iš dalies. Merginai vietoj didelės baudos ir vairuotojo pažymėjimo atėmimo skirta 11 eurų bauda.

Kaip praneša Tauragės rajono apylinkės teismo atstovas spaudai Mindaugas Radvila, bylos duomenimis, šių metų gegužės pabaigoje abiturientai šventė paskutinio skambučio dieną. Paskutinė mokslų diena persikėlė į Tauragės miesto gatves. Abiturientų automobilių kolona, kurioje buvo ir A.P. vairuojamas automobilis, judėjo Gedimino gatve. Tačiau abiturientų šventinę nuotaiką sugadino policijos pareigūnų įsikišimas. Vairuotoja buvo nubausta už tai, kad važiuodama automobiliu abiturientų kolonoje, vairavo jį chuliganiškai, norėdama pasirodyti prieš kitus eismo dalyvius, vežė keleivę, kuri nesėdėjo tam skirtoje automobilio vietoje, o buvo pro langą išlindusi iš automobilio. Jaunajai vairuotojai už chuliganišką vairavimą pareigūnai skyrė 500 eurų baudą ir atėmė teisę vairuoti transporto priemones 18 mėnesių.

Mergina su jai skirta nuobauda nesutiko – policijos nutarimą apskundė teismui. Teisme ji teigė, kad šventės metu Tauragės miesto gatvėmis abiturientų automobilių kolona važiavo lėtai, ne didesniu kaip 30 km per valandą greičiu. Taip važiuodama mergina nei siekė pažeisti elementarias elgesio normas, nei pakenkti kitiems eismo dalyviams. Ji, kaip ir visi, buvo nusiteikusi šventiškai dėl besibaigiančių mokslų.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, nubaudęs merginą, su jos argumentais nesutiko ir prašė skundą atmesti, kadangi vairuotoja, policijos pareigūnų teigimu, kėlė grėsmę eismo saugumui.

Teismas, įvertinęs byloje surinktus įrodymus, nusprendė, kad mergina savo veiksmais nesiekė šiurkščiai pažeisti viešosios tvarkos ar demonstruoti nepagarbą visuomenei, todėl teigti, kad ji automobilį vairavo iš chuliganiškų paskatų, nėra pagrindo. Tačiau teismas atkreipė dėmesį, kad eismo dalyvė, nesaugiai veždama keleivę, pažeidė Kelių eismo taisyklėse nustatytą draudimą vairuotojui važiuoti, jeigu važiuojant atsirado keleivių vežimo tvarkos reikalavimų pažeidimų. Už tai, kad nesirūpino drauge važiavusios keleivės saugumu, jai skirta 11 eurų bauda.

Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras