Ugniagesiai gelbėtojai šaukiasi pagalbos (vaizdo įrašas)(18) 

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-05-11 09:10

Automobilių prigrūstą kiemą, kuriame įsikūrę ir ugniagesiai gelbėtojai, galima pamatyti labai dažnai. Renaldo Malycho nuotrauka

Ar gali būti, kad pirmieji nelaimės vietoje turintys atsidurti ir pagalbą teikti specialiųjų tarnybų darbuotojai į iškvietimą vykdami dar turi įveikti ir kliūtis, kurių jų kelyje neturi būti? Pasirodo, gali, ir labai dažnai prie pačių gelbėtojų įstaigos durų, kai išvažiavimą užstato į daugiabučių namų, kurių pašonėje ir įsikūrę ugniagesiai gelbėtojai, kiemą užsukantys automobilių vairuotojai. 

Nespėja vaikyti

Į tokią situaciją ugniagesiai gelbėtojai pateko ketvirtadienį, kaip sakė Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Mindaugas Mikutavičius, ačiū Dievui, kad jau grįždami iš skaudžios avarijos, kurioje nukentėjo žmonės. Prie geltonosios linijos, žyminčios, kad toje vietoje stovėti negalima, buvo pastatytas automobilis. Vargais negalais ugniagesių automobilis pro jį išmanevravo ir garažą pasiekė. Šią situaciją nufilmavo ir „Tauragės kurjerio“ redakcijai atsiuntė gretimo namo gyventoja.

Paklaustas, ar taip nutinka dažnai, ugniagesių gelbėtojų viršininkas M.Mikutavičius patikino, kad tarnybos vyrai, išėję į lauką, nespėja gainioti nedrausmingų vairuotojų.

– Gerai, kad turime rezervinį išvažiavimą į Respublikos gatvę. Orientuojamės labai greitai ir persimetame ten. Taip, problema yra. Nežiūri vairuotojai į ženklus. Ir savo vyrus vis perspėju, kad būtų atidūs. Mūsų kiemas kiaurai pravažiuojamas, tai kartais pralekia „normaliu“ greičiu. Nesmagiai kol kas mes čia turime, – penktadienį „Tauragės kurjeriui“ apie problemas kalbėjo M.Mikutavičius. – Kiemas bendro naudojimo, yra ir parduotuvių tinklas Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankirtoje, yra notarų kontora, problemų dažnai kyla su šių įstaigų klientais. 

Pasiteiravus, kokie būtų galimi problemos sprendimo variantai, ugniagesių vadas mano, kad reikėtų kieme riboti eismą užtveriant užkardu.  

– Tai viešoji erdvė, tad klausimas, ar įmanoma. Bet tai jau ne mano kompetencija. Gyventojai žino apie situaciją, o kontorų klientai ar iš nežinojimo, ar dėl kultūros trūkumo ženklų nepaiso. Toks vairuotojų poelgis kartais gali kai kam net gyvybę kainuoti, – pastebėjimais pasidalijo M.Mikutavičius. 

Problema žinoma

Tauragės rajono saugaus eismo komisijos pirmininkė Aušrinė Norkienė sakė, kad pakeista komisijos sudėtis ir į ją įtrauktas ugniagesių gelbėtojų atstovas. Jis jau dalyvavo ir paskutiniame posėdyje, su problema supažindino komisijos narius. Kažkokių priemonių kol kas nesiimta, tačiau, kaip teigė komisijos pirmininkė, problema bus sprendžiama. Kitose miesto vietose projektuojant aikšteles jau atsižvelgiama į tai, kad, pavyzdžiui, kaip paminėjo Saugaus eismo komisijos pirmininkė A.Norkienė, ugniagesiai gelbėtojai turėtų antrą išvažiavimą.

– Dėl automobilių statymo neleistinose vietose reikėtų, kad policija pakontroliuotų, – sakė A.Norkienė, tikėdamasi, kad ugniagesių problemos bus svarstomos ir sprendžiamos dar aktyviau. 

Bauda – iki 86 eurų

Statistikos, kiek pažeidėjų nubausta šioje miesto vietoje, policijos pareigūnai neveda ir nubaustųjų skaičiaus pasakyti negalėjo, bet tokių, pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Rūtos Janavičiūtės, užfiksuotas ne vienas. Sustojimas ar stovėjimas vietose, kuriose Kelių eismo taisyklės draudžia sustoti ar stovėti, sustojimas ar stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų arba važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 28 iki 86 eurų.

 

Skaityti komentarus (18) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras