Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Už kurį kandidatą į Tauragės rajono savivaldybės mero postą atiduotumėte savo balsą?

 Rezultatai

Valdininkai ruošiasi pirkti elektrobusus, autobusų bendrovė – „karui“(17)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-03-14 06:25

Tauragės autobusų parkas su nerimu laukia kovo 24-osios. Ši savivaldybės kontroliuojama bendrovė padarė viską, kad laimėtų Tauragės rajono savivaldybės administracijos skelbiamą konkursą vežėjui Tauragės mieste ir rajone atrinkti. Ir vis dėlto ilgus metus šią paslaugą Tauragės gyventojams teikęs Tauragės autobusų parkas gali likti be nieko – neoficialiomis žiniomis, konkurse dalyvauja kelios stambios užsienio kompanijos. Kaip teigia autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius, jei konkurso rezultatai bus ne jo vadovaujamos bendrovės naudai, bylinėsis. 

Nori pirkti du elektrinius autobusus

Skelbiama, kad savivaldybės administracijos konkurso vežėjui Tauragės mieste ir rajone atrinkti vokai su bendrovių pasiūlymais turėtų būti atplėšiami po dešimties dienų – kovo 24 dieną. Jei savivaldybės kontroliuojama bendrovė konkursą pralaimėtų, jai grėstų bankrotas. Ruošdamasi konkursui, bendrovė įvykdė visus valdybos nurodymus – pasitvirtino taupymo planą, atleido 20 ilgamečių darbuotojų.

Konkursą skelbti savivaldybės administracijai prireikė, mat užsimota įsigyti du elektrobusus, finansuojamus Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Rytoj savivaldybės taryba turi apsispręsti – pritarti ar nepritarti projekto „Tauragės miesto viešojo susisiekimo autoparko transporto priemonių atnaujinimas“ įgyvendinimui. Greičiausiai tai tebus formalumas, projektui bus pritarta. Pagal jį savivaldybė su ES parama ketina įsigyti du elektrobusus. Bendra projekto vertė – 382 tūkstančiai eurų. Beveik 60 tūkstančių Eur šios sumos įgyvendinant projektą turėtų prisidėti savivaldybė. Kad galėtų įgyvendinti projektą ir už ES lėšas pirkti elektrobusus, vežėjas turi būti parinktas konkurso būdu.

Sprendimo projekto aiškinamajame rašte rašoma, kad planuojamų įsigyti elektrobusų eksploatacijos išlaidos siekia apie 0,11–0,12 Eur/km, kai, pavyzdžiui, dyzelinio variklio autobuso – 0,36 Eur/km. 

Už 400 tūkst. Eur – tik pigiausi

Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius sako, kad už planuojamą sumą – 382 tūkstančius eurų vargu ar galima įsigyti du kokybiškus elektrobusus. Esą pigiausias toks autobusas kainuoja 250 tūkstančių eurų.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras