Visureigių asai pateko į top penketukus(0)

Ieva MOCKUTĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-07-07 09:30

V. ir E.Mockų ekipažas iškovojo antrąją vietą (iš dešinės: Edmundas, Vaidotas)

Trečiadienį startavusiame ir šeštadienį pasibaigusiame Lietuvos automobilių „Rally Raid“ čempionate ir taurės antrojo etapo bekelės maratone „4x4 Perimetras“ dalyvavo ir tauragiškiai. 60 valandų trukusiose lenktynėse aplink Lietuvą važiavo trys ekipažai iš visureigių klubo „4x4 Tauragė“. Visi tauragiškiai, įveikę 2000 km, pateko į top penketukus savo klasėse.

Iš viso lenktynėse varžėsi 25 ekipažai, pagal automobilių paruošimą ir ekipažų komplektaciją suskirstyti į „Sport“, „Extreme“ ir „Tourism“ klases. Tauragiškiai sėkmingai įveikė visą varžybų ruožą. UAB „Bratoil“ direktoriaus Vaidoto Mockaus ir jo brolio Edmundo ekipažas su lenktynių automobiliu tituluojamu „Nissan Navara“ „Extreme“ klasėje iškovojo antrąją vietą. Klubo „4x4 Tauragė“ prezidento Antano Venckaus ir Alvydo Liekio ekipažas su visureigiu „Jeep Grand Cherokee“ toje pačioje klasėje pelnė ketvirtąją vietą. „Tourism“ klasėje dalyvavusiam Virginijaus Liepio ir Kazimiero Kaminsko ekipažui su „Mitsubishi L200“ atiteko ketvirtoji vieta.

Bekelės maratonas „4x4 Perimetras“ vyko palei Lietuvos valstybės sieną. Visi ekipažai startavo Naujojoje Akmenėje, į kurią, apvažiavę Lietuvos teritorijos perimetrą, grįžo finišuoti. Anot lenktynininko Vaidoto Mockaus, tai buvo ištvermės varžybos, nes nuovargis ėmė viršų, mat poilsiui laiko beveik nebuvo. Oro sąlygos dėl siaučiančio škvalo buvo itin nepalankios lenktynėms, o trasos – sudėtingos. Pasak lenktynininko, šios varžybos dar vadinamos lietuviškuoju Dakaro raliu, nes jų principas ir formatas toks pat – skiriasi tik kilometrų ir dalyvių skaičius.

Tauragiškių Vaidoto ir Edmundo Mockų ekipažą nurungė viešintiškiai, surinkę 58 taškais daugiau. Auksą „Extreme“ klasėje visuose lenktynių etapuose iškovojo 412 taškų surinkęs Agniaus Abraškevičiaus ir Arginto Berlinsko ekipažas su visureigiu „Mazda B2500“.

Klubo narys Vaidotas Mockus lenktyniauja jau daugybę metų – anksčiau varžybose pergales skynė ir kitomis transporto priemonėmis – keturračiais, džipais. Prieš metus V.Mockus Lietuvos Off-road čempionate absoliučioje įskaitoje iškovojo pirmąją vietą ir namo parsivežė auksą.