Gimnazistas meta iššūkį respublikinių mokinių konkursų rengėjams(4)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2014-03-31 09:48
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Elektroninio konkurso techninę dalį Tomas Šiurna parengė pats. Autorės nuotrauka

Skaudvilės gimnazijoje besimokantis ketvirtokas Tomas Šiurna metė iššūkį sau ir visiems Lietuvos mokinių konkursų, olimpiadų organizatoriams. Jis nutarė surengti tokį žinių tikrinimo konkursą, kuris nepareikalautų jokių išlaidų nei jį rengiantiems asmenims, nei dalyviams. Radęs rėmėjų vaikinas sukūrė elektroninę sistemą, prie kurios balandžio 1-ąją prisijungs ir varžysis visos respublikos mokiniai.

Konkursui užsiregistravę dalyviai vienu metu prisijungs prie sistemos ir mėgins rasti atsakymus į 100 klausimų. Temos: informatika, matematika, fizika, biologija ir chemija. Kaip sako Tomas, klausimai tokie, kad jiems atsakyti nereikia būti šių mokslo šakų žinovu, atsakyti galima iš bendro išprusimo. Daugiausia teisingų atsakymų surinkusieji bus apdovanojami. Prizai – knygos, saldumynai, bilietai į konferencijas.

Kam viso to reikia? Tomui, šešiems iššūkių nebijantiems jo draugams bei visiems tiems, kurie neabejingi mokinių erudicijos skatinimui bei apskritai jaunimo iniciatyvoms.

– Kažkada su draugais susimąstėme, kad kai kurie mokiniams skirti mokami konkursai nuvilia. Registracija kainuoja, mokytojai patiria išlaidų spausdami konkursinę medžiagą, sprendimų lapus. O pačios užduotys atrodo parengtos atmestinai. Susidaro įspūdis, jog organizatoriams svarbesnė jų projektų materialinė vertė, o ne pati idėja, – apie tai, kas paskatino imtis iniciatyvos surengti savo konkursą, pasakojo Tomas.

Jo projekto „Išmanioji diena“, kurio dalis yra elektroninis konkursas, bendraautoriai yra dar šeši 18–20 metų mokiniai, studentai, kurie bent kartą dalyvavo panašiuose mokinių erudiciją skatinančiuose projektuose, dabartiniai ar buvę Nacionalinės moksleivių akademijos mokiniai. Kaip sako Tomas, pirmiausia svarstyta apsiriboti internete paskelbiant jų sugalvotą konkursinę medžiagą, kuria tam tikru numatytu metu galėtų pasinaudoti prie elektroninės sistemos prisijungę mokytojai. Vėliau konkurso koncepciją imta plėsti.

Kadangi Tomas yra ragavęs programavimo (nuotoliniu būdu baigė neakivaizdinę Vilniaus universiteto Jaunųjų programuotojų mokyklą) – konkurso techninę dalį parengė pats (jį galima rasti http://ismaniojidiena.lt/). Klausimus elektroniniam testui kūrė visi projekto autoriai. Prizais pasirūpino rėmėjai, jų Tomas ieškojo visoje šalyje.

„Išmanioji diena“ vien elektroniniu konkursu neapsiriboja. Tą pačią, balandžio 1-ąją, kai vyks konkursas, Skaudvilės gimnazijoje visų 4 rajono gimnazijų atstovai susirungs protmūšyje. Bus surengta ir paskaita-diskusija apie saviugdą su poete Ilze Butkute.

„Išmanioji diena“ – ne pirmasis Tomo projektas. Pernai vaikinas kartu su savo draugu iš Panevėžio sukūrė išmaniųjų telefonų operacinei sistemai „Android“ pritaikytą elektroninę viktoriną „Kviz!“. Klausimų, atsakymų programėlė sulaukė didžiulio internautų susidomėjimo – buvo parsisiųsta 100 000 kartų.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras