Gatvės muzikos diena Tauragėje – be gatvės muzikos (14)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-05-23 12:45

Nors šeštadienį Pilies aikštėje muzika skambėjo garsiai, žiūrovų buvo nedaug. Autorės nuotrauka

Šeštadienį dešimtą kartą vykusi žymaus Lietuvos atlikėjo Andriaus Mamontovo inicijuota Gatvės muzikos diena Tauragėje didesnio dėmesio nesulaukė. Kone pagrindine rajono valdžios strategija tapęs jaunimo įtraukimas į aktyvų krašto gyvenimą jaunų žmonių šįkart nepasiekė. Ankstesniaisiais metais ne tik jaunų, bet ir vyresnių muzikuojančių tauragiškių būdavo pilnas miestas. Kas atsitiko šiemet? 12 valandą miesto centre buvo tylu. 

Dešimtoji Gatvės muzikos diena 

Gražios akcijos iniciatorius šalies žiniasklaidoje džiaugėsi, kad Gatvės muzikos diena Lietuvoje jau įsitvirtino. Tik ne Tauragėje. Ši idėja, kaip bebūtų gaila, mūsų mieste beveik numirė. Žinoma, muzikantai neprivalo trečiąjį gegužės savaitgalį išeiti į gatves ir tauragiškius palydėti muzikos akordais. Bet kai matai, kaip ši diena paminėta kituose miestuose, kiek daug muzikantų šeštadienį išėjo į gatves, kyla klausimas, o kodėl Tauragėje akcija vyko tik Pilies aikštėje ir grojo tik keletas kolektyvų?

Teisybės dėlei reikia paminėti, kad prisėdę ant suoliuko miesto centre šalia fontano muzikavo tauragiškiams gerai pažįstamas atlikėjas Giedrius Vaškys su kolega, o Dariaus ir Girėno gatvėje buvo galima pasiklausyti elektroninės muzikos.

Su informacija striuka 

Dar penktadienį pirmiausia suglumau nerasdama informacijos apie šį renginį. Telefonu akcijos koordinatorė Tauragėje savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rita Matemaitienė sakė, kad informacija „nukritusi“. Savivaldybės tinklalapyje radau mažutę žinutę apie renginį. „Gegužės 21 dieną (šeštadienį) nuo ankstaus ryto kviečiame visus išeiti į miesto gatves ir aikštes! Pasiimkime muzikos instrumentus ir tapkime grojančio, dainuojančio bei šokančio miesto dalimi – tegul šią dieną Tauragę užvaldo muzika. 13 val. visi buriamės Tauragės Pilies aikštėje. Ten paruošta scena bus skirta visiems muzikuojantiems, šokantiems ir norintiems savo talentu pasidalinti su kitais. Gegužės 21 d. – Gatvės muzikos diena Tauragėje! Jungiamės!“

Nepavyko rasti informacijos ar skelbimo, kurį būtų galima pasidalinti su draugais socialiniame tinkle.

– Jeigu ir toliau tokiais būdais organizuos ir viešins renginį, tai nieko gero nebus. Jaunimas „sėdi“ feisbuke, o ten jokios informacijos nebuvo, – pasipiktinimo ir nuostabos neslėpė kalbintas jaunuolis.

„Google“ paieškoje įvedus „gatvės muzikos diena Tauragėje 2016“, internetas išmetė bendrą akcijos puslapį. Tačiau užsiregistravusiųjų dalyvauti gražioje iniciatyvoje Tauragėje nebuvo.

Kaip penktadienį sakė telefonu kalbinta renginio mūsų mieste koordinatorė R.Matemaitienė, Tauragė – per mažas miestas, kad reikėtų registruotis, jau daug metų muzikantai esą renkasi tose pačiose vietose.

Bet šeštadienio vidudienį tos vietos buvo tuščios. Nei Jono Viktoro Kalvano parke, nei Bažnyčių, nei Vytauto gatvėje, nei Gedimino gatvėje muzikuojančiųjų nebuvo. Gatvėse, parduotuvėse, kioskeliuose klausinėti tauragiškiai sakė iki pietų nė vieno muzikanto nematę ir negirdėję.

– Šiandien Gatvės muzikos diena? O tai kodėl nėra žmonių? – nusistebėjo Bažnyčių gatvėje

pakalbintos panelės.

Kaip ir buvo kviesta, 13 val. Pilies aikštėje su įgarsinimu grojo merginų grupė „Depresija“, dar keli mokyklinio amžiaus vaikai.

Tarailiškiai sulaukė kvietimo iš Vilniaus

Bažnyčių gatvėje nekoncertavo ir Tarailių progimnazijos estradinis ansamblis, nes dar prieš porą mėnesių jie sulaukė organizatorių kvietimo atvykti į Vilnių. Viena tarailiškių „Estrados studijos“ vadovė Nijolė Rakevičienė šiandien labai džiaugėsi išvyka.

– Smagu, kad mus pastebėjo ir pakvietė. Tai labai gera patirtis vaikams. Jie negali tik repetuoti, – sakė vadovė, pridūrusi, kad tauragiškiai įsikūrė Gedimino prospekte, visai šalia Katedros. – Sulaukėme labai daug dėmesio, mus ir filmavo, ir fotografavo. Suorganizuota viskas puikiai. Ir žmonių buvo marios. O muzikuojančių tai kas 50 metrų buvo, tai varžėmės, kas garsiau.

Paklausta, ar kada buvo kviečiami dalyvauti Gatvės muzikos dienoje Tauragėje, vadovė sakė tokio kvietimo niekada nesulaukusi.

– Mes tokie idėjiniai, kviesdavo ar ne, patys jau daug metų dalyvaujame. O kad Tauragėje nebeliko koncertuojančiųjų, tai trūksta organizacijos. Mūsų mieste tikrai daug norinčių muzikuoti, bet viskas paleista savieigai, – nusivylimo neslėpė N.Rakevičienė.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras