Jei reikia – Mažonų jaunimas išjudins visą kaimą(2)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2016-07-20 13:08

Akimirka iš Mažonuose vykusios vaikų stovyklos. Asmeninio albumo nuotraukos

Žinote, kuo skiriasi jauno žmogaus gyvenimas mieste ir kaime? Kaime visuomet turi pramogas susikurti pats, o tam reikia šiek tiek pasukti galvą, gerai padirbėti ir priimti suaugusiųjų pagalbą. Mažonuose vietinio jaunimo būrelis susidraugavo su vietos seniūnaite, kultūros renginių organizatore Birute Kaminskiene. Nuo tol visi kaip kumštis: jų rankose – visos kaimo šventės, projektai ir linksmybės.

Alanas iš Mažonų

Pokalbio su jaunimu susitikome Mažonų bendruomenės namuose. Penketas jaunuolių ir seniūnaitė, kultūros renginių organizatorė Birutė Kaminskienė smagiai šnekučiavosi prie saldumynais nukrauto stalo.

– Šiandien Andželikos gimtadienis, – paaiškino.

Guvių akių tamsiaplaukė švytėjo šypsena. Greta jos – Birutės dovanotas maišelis guminukų ir Justo limonado butelis, apklijuotas saldainiais.

Prisistačiusi vaikams vardu ir pavarde, patikslinau, kad esu iš „Tauragės kurjerio“ redakcijos, vienas berniukų sureagavo:

– Sveiki, o aš – Alanas. Alanas iš Mažonų.

Visi pratrūko juoktis. Tai, kad Alanas atstovauja Mažonams, nuskambėjo labai oficialiai. Tamsių akių trylikametis, regis, – kompanijos siela. Jaunuoliai atrodė džiugūs, pasitikintys savimi. Birutė pridūrė, kad Alano labai gera dikcija ir jis puikiai veda renginius, nors iki savo, kaip renginių vedėjo, debiuto kaime nėra niekur anksčiau bandęs to daryti. Kartu su Andželika renginius veda ir Alano brolis Armandas.

Septyniolikmetė Andželika, kaip Birutė juokauja, – tikras „karo vyras“. Tai sakydama seniūnaitė nori pabrėžti merginos iniciatyvumą ir darbštumą:

– Ko paprašyčiau – vesti renginį, ves. Apsirengti kuriam renginiui tautiniais drabužiais – apsirengs. Ir kitus paskatins, bus pavyzdys. Kurį vaiką tu šiais laikais priprašytum tautinį kostiumą apsivilkti?

Savanoriavo vaikų stovykloje

Prieš keletą savaičių Mažonuose buvo rengiama vaikų ir jaunimo stovykla, susirinko apie 30 vaikų. Juos prižiūrėti padėjo ir veiklas organizavo tas pats jaunimo būrelis.

– Buvau atsakingas už sportą. Reikėjo paruošti aikštyną. Šiek tiek žoliapjove padailinti nupjauto aikštyno pakraščius. Vėliau, stovyklos metu, paruošdavau sportines užduotis, prižiūrėjau tvarką ir buvau atsakingas už saugumą sportinių užsiėmimų metu, – pasakojo trylikametis Jonas.

Andželika buvo 6–10 metų vaikų grupelės vadovė, organizavo įvairias veiklas. Justas buvo atsakingas už renginių įgarsinimą.

Jaunimas kompanijoje papildo vienas kitą, o tarp jų – pagarba ir susiklausymas, nors visi skirtingi.

Ar yra ragavę gyvenimo kaime sunkumų? Pavyzdžiui, mėginę pasiekti miestą pėsčiomis. Visi nusijuokia. Todėl, kad prisimena pernykščius žygius.

– Praėjusių mokslo metų pradžioje susitarėm iš mokyklos grįžti visi kartu pėsčiomis. Regis, rugsėjo 2 dieną visi susitikome prie „Šaltinio“ progimnazijos ir ėjome namo, į Mažonus. Apie septynis kilometrus. Net nepajutome, kaip prabėgo laikas. Paskui ėjome ir kitą dieną, – prisimena Andželika.

Atviri visiems

Pernai po šių žygių „susicementavusi“ grupelė savo draugystę apjungė pavadinimu „Vaikų ir jaunimo laisvalaikio klubas“, mat prie penketuko prisijungia ir daugiau kaimo vaikų.

– Čia neoficialiai. Niekur neįregistravome savo veiklos. Tiesiog taip norėjosi kažkaip apsijungti, – sako Birutė.

Į klubo veiklą įsijungia net kaime draugus ar giminaičius lankantys miesto vaikai. Jaunimas – aktyvus vietos bendruomenės organizuojamuose renginiuose. Kaip Birutė sako, jei reikia, jie pirmi papuošti salę, surikiuoti suolus, net prisidėti prie šventės programos sudarymo.

– Nenustoju jais stebėtis. Jie labai laisvi ir savimi pasitikintys. Įsivaizduojate, jei šventės metu vyskta šokiai ir vyresnieji jaunimą ragina šokti, šie nė kiek nesigėdija prisijungti. Patys ragina kitus. Apskritai prie jų organizuojamų veiklų prisijungia ir kiti kaimo vaikai. Kai kurie kaimo vaikai uždaresni, tačiau kompanija juos mielai priima, neatstumia. Auga ir tylesnių vaikų pasitikėjimas, – džiaugėsi Birutė.

Mažonų bendruomenės namuose jaunimas susirenka kiekvieną antradienį. Iš anksto susitaria, ką veiks. Rengia teminius vakarus, filmų vakarus, vakarones. Kaip penketukas sakė, kaime visuomet yra ką veikti, jei ne – visi renkasi vietos aikštyne, kur žaidžia futbolą.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras