Vaikų vasaros stovyklos: nuo nakvynių hamakuose iki jodinėjimo žirgais(2)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-05-28 13:09

Autorės nuotrauka

Savivaldybė skelbia, kad šių metų vaikų vasaros poilsio programoms vykdyti savivaldybė skyrė 66 tūkst. eurus. Iš viso gautos 37 programos, joms įgyvendinti prašyta 101 234 eurų. Finansuotos 36 programos. Didžioji dalis stovyklų organizatorių – ugdymo įstaigos. Šiemet stovyklas vaikams organizuoja ir kelios bendruomenės, asociacijos ir viešosios įstaigos, sporto klubai. Stovykloms skirtos sumos – nuo 6 tūkst. iki 700 eurų. Stovyklautojai ne tik pažins savo kraštą, bet ir pakeliaus po šalį. 

Batakiuose – dvidešimtąjį kartą 

Jau dvidešimtąjį kartą į krikščioniškąją vaikų ir jaunimo stovyklą kviečia Batakių evangelikų liuteronų parapija. Šalia Batakių evangelikų bažnyčios įsikursiančiame palapinių miestelyje per dvi pamainas po keturias dienas planuojama užimti 230 vaikų, kuriems bus pasiūlyta pati įvairiausia veikla nuo krikščioniškų pamokėlių iki kūrybinių dirbtuvių, vaikai bus maitinami penkis kartus per dieną. Kaip teigė stovyklą organizuojančios parapijos klebonas Karolis Skausmenis, į stovyklą gali atvykti visi norintieji, prieš tai susisiekę su stovyklos organizatoriais. Šiai stovyklai iš savivaldybės biudžeto skirta didžiausia suma – 6 tūkst.eurų. Nors stovyklautojams yra nurodyta auka už stovyklą ir ji siekia 25eurus, pasak K.Skausmenio, negalinčių aukoti šeimų vaikai į stovyklą priimami nemokamai. Tik stovyklos organizatoriai prašo apie tai pranešti iš anksto.   

„Šaltiniečiai“ stovyklaus Požerūnuose

„Šaltinio“ progimnazijai dviejų pamainų po penkias dienas stovyklai iš biudžeto skirta 4650 eurų. Pasak „Šaltinio“ progimnazijos direktorės pavaduotojos Astos Biknerienės, į pirmąją stovyklos pamainą šiemet pirmą kartą bus kviečiami būsimieji pirmokai, o antrojoje stovyklaus visi norintys 7–8 klasių mokiniai. Mažieji stovyklaus dieninėje stovykloje, o vyresnieji su naktyne vyks į Požerūnų kaimą. Skaičiuojama, kad stovyklaus 170 progimnazijos mokinių. 

– Kasmet stovyklai ieškome vis kitos erdvės, pernai vykome į Gelgaudiškio dvarą. Į kitas erdves vaikams išvažiuoti labai patinka. Pasirūpinta mokinių nuvežimu, parvežimu, nakvyne, maitinimu, bus organizuojamos veiklos su daug priemonių, kviečiami specialistai, – vardijo pavaduotoja.  

Kadangi mokykla negavo lėšų, kiek prašė, pasak mokyklos atstovės, mokiniams reikės simboliškai prisidėti. 

Pagramantyje – keturių mokyklų stovykla 

Pagramančio pagrindinė mokykla organizuoja stovyklą, kurioje vaikai rinksis iš keturių mokyklų: Martyno Mažvydo, Tarailių progimnazijų, Skaudvilės gimnazijos ir Pagramančio. 

– Buriam ir kitas mokyklas, nes būti tik su savais nelabai įdomu, – įsitikinęs Pagramančio pagrindinės mokyklos direktorius Zigmas Mozuraitis. 

Mažiausieji mokyklos mokinukai dalyvaus atskiroje dieninėje stovykloje. Vyresniųjų mokinių stovyklos palapinių miestelis, kuriame penkias dienas zuis apie 50 stovyklaujančiųjų, kursis Pagramančio miestelio stadione. Paklaustas apie veiklas, direktorius vardijo išvykas į Šiaulių kraštą, kur vaikai jodinės žirgais, dalyvaus molio edukacijoje, keliaus į Klaipėdos jūrų muziejų, viena diena bus skirta žygiui baidarėmis. 

–  Vyks įvairūs užsiėmimai, vakaronės su gitara prie laužo, šokių vakaras, – vardijo Z.Mozuraitis.  Mokiniams stovykla nemokama. Iš savivaldybės gauta 3 tūkst. eurų. Organizuojant stovyklą neatsieinama ir be rėmėjų lėšų.   

Kuriamo privataus darželio stovyklai – beveik 5,5 tūkst. eurų

VšĮ Tauragės vaikų darželis „Debesų vaikai“ vasaros stovyklai iš savivaldybės gavo 5451 eurą. Pasak stovyklos vadovės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorės Laimutės Gudavičienės, stovyklai vadovausiančios savanorystės pagrindais, tai būsianti bandomoji Tauragėje ketinamo kurti privataus Valdorfo pedagogika paremto lauko darželio dieninė stovykla. Ji veiks dviem pamainomis, kiekvienoje po penkiolika 3–5 metų vaikučių.  

Vaikai bus maitinami pagal sveikos mitybos principus, pietų miegos lauke – kas palapinėje, kas hamake, o gal ir vežimėlyje. 

Į darželį, pasak L.Gudavičienės, gali patekti vaikai, kurių tėveliai pageidauja išbandyti lauko darželio modelį. Mokestis už stovyklą – 70 eurų. 

– Iš savivaldybės skirtas finansavimas bus skirtas veikloms vykdyti, o dviem vadovėms reikės mokėti atlygį už darbą, – teigė L.Gudavičienė. 

Kurs  muzikinį teatralizuotą pasirodymą

Asociacija „Muzikos ir teatro projektai“, kurios prezidentė yra savivaldybės tarybos narė Rima Bandzinaitė-Latožienė, šešiolikos dienų vasaros stovyklą organizuoja Taurų kaimo bendruomenės namuose ir jų teritorijoje. Pasak stovyklos vadovo Valdo Latožos, patekti į stovyklą prioritetas teikiamas socialinės rizikos šeimų vaikams, socialiai remtinų šeimų vaikams, Taurų kaimo bendruomenės „Taurų žiburys“ Dienos centro vaikams. Jei lieka vietų – joje gali dalyvauti ir kiti rajono vaikai. Tai dieninė stovykla, vaikams bus patiekiami užkandžiai (vaisiai, jogurtai ir pan.). Stovyklautojams užsiims teatrine kūrybine veikla, naudojant įvairius dramos metodus, bus lankomi kultūriniai objektai, vykstama į ekskursijas. Stovyklos metu bus kuriamas muzikinis teatralizuotas pasirodymas bendruomenei. Stovyklą lankys 30 vaikų. Socialinės rizikos šeimų vaikams, socialiai remtinų šeimų vaikams, Taurų kaimo bendruomenės Dienos centro vaikams stovykla nemokama.

Stovyklai iš rajono biudžeto skirta 2 tūkst. eurų. 

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras